VLetenky

Holandsko s Ryanair od 34 EUR

Kasteel Ammersoyen
Kasteel Ammersoyen v neveľkej vzdialenosti od Eindhovenu (foto: Bert Kaufmann/Flickr/CC BY 2.0)

Pohodovú krajinu tulipánov a veterných mlynov máte možnosť spoznať (aj v rámci “predĺženého” víkendu na začiatku letných prázdnin) vďaka ponuke leteckej spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do holandského Eindhovenu sa predávajú za 34 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Holandska nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 29. júna (piatok) s návratom z holandského Eindhovenu (EIN) dňa 2. júla 2018 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eindhoven za 34 EUR (29.06.-02.07.2018 / piatok večer – pondelok doobeda)

BTS-EIN
Bratislava, Slovensko – Eindhoven, Holandsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Eindhoven a širšie okolie

I keď Holandsko zaberá územie s o čosi menšou rozlohou ako Slovensko (viac ako 41 tisíc km2²), žije v ňom skoro 17 miliónov obyvateľov vyše 3-násobný počet). Príjemný Eindhoven – impresívne administratívne a kultúrne centrum holandskej provincie Severné Brabantsko, leží v južnej časti krajiny, zhruba 100 km južne od famóznej holandskej metropoly Amsterdam.

Futbalový Eindhoven

Aj keď samotný Eindhoven obýva iba 200 tisíc ľudí, v jeho širšej metropolitnej oblasti nájdete takmer trištvrte milióna obyvateľov. Za návštevu určite stojí pôvabné centrum mesta s mnohými vcelku lákavými múzeami. Vášniví milovníci futbalu by istotne nemali vynechať vcelku pútavý duel legendárneho miestneho veľkoklubu PSV (Philips Sport Vereniging) v najvyššej holandskej súťaži Eredivisie (prezentujúcim sa atraktívnou hrou a sídliacom na “Philips Stadion”).

Na skok do holandského hlavného mesta či do Belgicka alebo do Nemecka

Samotný Eindhoven sa dá vzhľadom na svoju vhodnú geografickú polohu samozrejme pomerne dobre použiť aj ako dobrý východiskový bod k prehliadke relatívne neveľmi vzdialeného Amsterdamu, nesmierne príťažlivého holandského vidieku alebo nemenej malebných okolitých regiónov v susednom Belgicku alebo v Nemecku (vzdialených okolo 30 km, resp. asi 60 km).

Využiteľnosť na prískok k výhodným transkontinentálnym letom z regiónu

Aj vzhľadom na výrazne nižšie ceny leteniek a prakticky prijateľnú vzdialenosť od holandskej metropoly či od “neďalekého” nemeckého Düsseldorfu máte dobrú príležitosť použiť lety z našich končín do holandského Eindhovenu na veľmi vhodné priblíženie k cenovo zaujímavým letenkám na iné kontinenty zo spomínaných veľkomiest v tomto excelentnom euroregióne.

0