VLetenky

Holandsko s Ryanair od 20 EUR

Kasteel Ammersoyen
Kasteel Ammersoyen v blízkosti Eindhovenu (foto: Johan Bakker/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Príjemnú krajinu tulipánov a veterných mlynov máte možnosť uvidieť (i v rámci “predĺženého” víkendu) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do holandského Eindhovenu sa predávajú za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas zimného letového poriadku (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Holandska nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 14. decembra (piatok) s návratom z Eindhovenu (EIN) dňa 17. decembra 2018 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eindhoven za 20 EUR (14.12.-17.12.2018)

BTS-EIN
Bratislava, Slovensko – Eindhoven, Holandsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Eindhoven a širšie okolie

Aj keď Holandsko zaberá územie s o niečo menšou rozlohou ako Slovensko (vyše 41 tisíc km2²), žije v ňom takmer 17 miliónov obyvateľov viac ako 3-násobný počet). Pohodový Eindhoven – pôsobivé administratívne a kultúrne centrum holandskej provincie Severné Brabantsko, leží v južnej partii krajiny, približne 100 km južne od znamenitej holandskej metropoly Amsterdam.

Futbalový Eindhoven

I keď samotný Eindhoven obýva len 200 tisíc ľudí, v jeho širšej metropolitnej oblasti nájdete skoro trištvrte milióna obyvateľov. Za návštevu istotne stojí príťažlivé centrum mesta s mnohými celkom pútavými múzeami. Vášniví milovníci futbalu by určite nemali vynechať vcelku lákavý duel presláveného miestneho veľkoklubu PSV (Philips Sport Vereniging) v najvyššej holandskej súťaži Eredivisie (prezentujúcim sa atraktívnou hrou a sídliacom na “Philips Stadion”).

Na skok do holandského hlavného mesta či do Belgicka alebo do Nemecka

Samotný Eindhoven monžo vzhľadom na svoju vhodnú geografickú polohu samozrejme pomerne dobre využiť aj ako dobrý východiskový bod na návštevu relatívne neveľmi vzdialeného Amsterdamu, neskutočne pôvabného holandského vidieku alebo nemenej malebných okolitých regiónov v susednom Belgicku alebo v Nemecku (vzdialených okolo 30 km, resp. cca 60 km).

Využiteľnosť na prískok k výhodným transkontinentálnym letom z regiónu

I vzhľadom na výrazne nižšie ceny leteniek a v podstate prijateľnú vzdialenosť od holandskej metropoly či od “neďalekého” nemeckého Düsseldorfu máte dobrú šancu použiť lety z nášho regiónu do holandského Eindhovenu na “pozičné” priblíženie k cenovo zaujímavým letenkám na iné kontinenty zo spomínaných veľkomiest v tomto excelentnom euroregióne.

0