VLetenky

Hokkaidó s British Airways od 412 EUR

Hokkaidó
Sugestívna večerná panoráma Hakodate na juhu Hokkaidó (foto: Hajime Mizuno/Flickr/CC BY-SA 2.0)

K spoznávaniu severojaponského súostrovia Hokkaidó zvádza tarif British Airways v spolupráci s partnerskými Japan Airlines z aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do japonského Sappora na obdivuhodnom Hokkaidó sa dajú kúpiť za 412 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska a návratom do viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 15.10.-10.12.2015 a 04.01.-30.04.2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 12 mesiacov) a predaj do 6. septembra (alebo do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä počas platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Hokkaidó nech bude napr. z Budapešti (BUD) dňa 25. apríla s návratom z japonského mesta Sapporo (CTS) do Viedne (VIE) dňa 9. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Sapporo – Viedeň za 412 EUR (25.04.-09.05.2016)
Budapešť – Sapporo – Viedeň za 442 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Sapporo – Viedeň za 439 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Sapporo – Viedeň za 11805 CZK (rezervácia v ČJ)

Severojaponské Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od ostatných ostrovov, čo však môže byť značnou výhodou v najteplejších (i najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpríťažlivejšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás očarí divokou prírodou chránenou v úžasných národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa zaraďujú Sapporo a Hakodate. Pokiaľ sa rozhodnete zamieriť po zemi (lodnou dopravou za nevábivú sumu) i na neďaleký ruský Sachalin, neobídete najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

0