VLetenky

Himalájsky Ladakh s Air India od 500 EUR

Old Fort above Leh
Ladakh – Old Fort nad vysokohorským mestom Leh (foto: McKay Savage/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu do grandióznych indických Himalájí sa máte šancu vybrať pri využití ponuky spoločnosti Air India zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do indického mesta Leh sú v predaji za 500 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 02.02.-15.06. a 12.08.-30.11.2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas marca 2019.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Ladakhu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 6. marca s návratom z indického letiska Leh (IXL) dňa 20. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Leh za 500 EUR (06.03.-20.03.2019)

VIE-IXL
Viedeň, Rakúsko – Leh, Ladakh/India (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ladakh a Kašmír

Znamenitý himalájsky Ladakh Vás čaká v najsevernejšej časti Indie, v západnej partii indického štátu Jammu and Kashmir. Hraničí s pakistanským Baltistanom na severozápade, čínskym Ujgurskom alias Xinjiang (na severe) a Tibetom (na západe), kým na juhu a západe sa stretáva s indickým štátom Himachal Pradesh a spomínaným Kašmírom. Kým vo famóznom Ladakhu dominuje budhizmus, fenomenálny susedný Kašmír obýva prevažne moslimská populácia.

Tibet v Indii?

Výborný vysokohorský Leh (3500 m), impresívne srdce Ladakhu, Vás očakáva v údolí ázijského veľtoku Indus (na jeho dlhej ceste od posvätnej tibetskej hory Mount Kailash cez Karakoram Highway až k ústiu do Arabského mora v oblasti Karáčí). Privíta Vás typickou tibetskou architektúrou – bývalý kráľovský palác v Lehu pripomína svojím zjavom preslávený Potala Palace v Lhase. V celej tejto dramatickej oblasti natrafíte na niekoľko prekrásnych budhistických kláštorov (gompa) – skúste fascinujúcu Thikse Monastery, vynikajúcu Phyang Gompa alebo magickú Bosga Monastery.

Trekking či rafting?

V celom regióne nájdete vynikajúce podmienky pre pešiu a vysokohorskú turistiku v Himalájach – cenovo dostupnejšiu ako v Nepále a neporovnateľne bezpečnejšiu ako v susednom Pakistane. K vskutku populárnym sa radia treky v Markha Valley a Nubra Valley. Na svoje si prídu aj fanúšikovia divokej vody, ktorí budú mať možnosť venovať sa raftingu na riekach Zanskar i Indus.

Impozantný Kašmír

Krásou nezaostáva ani príťažlivý susedný Kašmír. Asi v polovici medzi mestami Kargil (2676 m) a Srinagar (1585 m) natrafíte na prekrásne horské jazierko Sheshnag Lake (3590 m), ktoré leží na ceste k neďalekej posvätnej hinduistickej jaskyni boha Šivu pod názvom Amarnath (3888 m). Pozoruhodný 1,3-milińový Srinagar upúta nielen fantastickým jazerom Dal Lake.

Nebezpečný Siachen Glacier

K neskutočne pútavým sa zaraďuje aj neuveriteľný Siachen Glacier (nachádzajúci sa viacmenej mimo dosahu “bežných smrteľníkov”), pýšiaci sa primátom najvyššieho bojového poľa sveta (sporné miesto medzi Pakistanom a Indiou). Monumentálny Point Sonam Helipad (okolo 6400 m) sa môže naopak pochváliť titulom heliportu s najväčšou nadmorskou výškou na svete.

0