VLetenky

Guyana s Virgin Atlantic od 587 EUR

Kaieteur Falls
Kaieteur Falls – najväčší “jednokaskádový” vodopád planéty (foto: Soren Riise/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste chceli zavítať na návštevu juhoamerickej Guyany, máte šancu využiť tarif spoločnosti Virgin Atlantic v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Guyany (do hlavného mesta Georgetown) sa dajú kúpiť za 587 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 9. januára do 11. apríla 2019, min. dobu pobytu 6 dní a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice februára do konca marca 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Guyany môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 26. marca a návrat z Georgetown (GEO) dňa 9. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Georgetown (Guyana) za 587 EUR (26.03.-09.04.2019)

BUD-GEO
Budapešť, Maďarsko – Georgetown, Guyana (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Guyana

Príťažlivá Guyana Vás očakáva v tropickom pásme juhoamerického svetadielu. V susedstve sú položené obrovitá Brazília (na juhu), nemenej impresívny Surinam (bývalá Holandská Guyana) a dramatická Venezuela (na západe), pričom brehy Guyany (na severe) obmývajú aj vody pôsobivého Atlantického oceánu. V rámci plážových scenérií istotne nevynechajte 145 km dlhú Shell Beach s najväčšími morskými korytnačkami na svete (Leatherback sea turtle).

Gigantická Guyanská vysočina

Do tejto latinskomaerickej krajiny (ako už naznačuje samotný názov pohoria) zasahuje pomerne výrazným spôsobom aj rozľahlá Guyanská vysočina, pokračujúca do susedných štátov ako Venezuela a Brazília. V nej ležiaci Mount Roraima “Tripoint” (2775 m) na guyansko-venezuelsko-brazílskom trojmedzí sa považuje za najvyšší vrch Guyany (samotný hlavný vrchol tohto masívu s kótou 2810 m však leží asi o 10 km ďalej na vrcholovom “plateau” vo vnútrozemí Venezuely).

Geniálny Kaieteur National Park a amazonské pralesy

Nenechajte si v žiadnom prípade ujsť ani fenomenálny národný park Kaieteur National Park. Tento skvelý a neskutočne krehký ekosystém (v rámci amazonského dažďového pralesu) s enormným množstvom rozličných druhov fauny a flóry (z ktorých veľkú časť vytvárajú endemity), ukrýva aj fotogenické Kaieteur Falls – (s výškou 226 m) označované ako najväčší jednostupňový vodopád Zeme.

“Odskočíte” si aj do Surinamu?

Spoznať sa oplatí i susedný Surinam, keďže letenky z Európy do tejto pozoruhodnej bývalej holandskej kolónie sú obyčajne ekonomicky menej dostupné (v porovnaní s okolitými štátmi) a administratívny proces získania surinamských víz v guyanskej metropole Georgetown nepatrí ku komplikovaným záležitostiam (na rozdiel so žiadaním o víza na surinamských zastupiteľských úradoch v Európe).

0