VLetenky

Guyana s British Airways od 752 EUR

Kaieteur Falls
Kaieteur Falls – najväčší „jednokaskádový“ vodopád planéty (foto: Amanda/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu juhoamerickej Guyany máte možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti British Airways (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Guyany (Georgetown) sa predávajú za 752 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 17.04.-25.06. a 14.08.-12.11.2023, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Guyany nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. septembra a návrat z guyanského Georgetown (GEO) dňa 9. októbra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Georgetown za 752 EUR (24.09.-09.10.2023)

VIE-GEO
Viedeň, Rakúsko – Georgetown, Guyana (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Guyana

Príťažlivá Guyana Vás očakáva v tropickom pásme juhoamerického svetadielu. V susedstve sú položené obrovitá Brazília (na juhu), nemenej impresívny Surinam (bývalá Holandská Guyana) a dramatická Venezuela (na západe), pričom brehy Guyany (na severe) obmývajú aj vody pôsobivého Atlantického oceánu. V rámci plážových scenérií istotne nevynechajte 145 km dlhú Shell Beach s najväčšími morskými korytnačkami na svete (Leatherback sea turtle).

Gigantická Guyanská vysočina

Do tejto juhomaerickej krajiny (ako už naznačuje samotný názov pohoria) zasahuje pomerne výrazným spôsobom aj rozľahlá Guyanská vysočina, pokračujúca do susedných štátov ako Venezuela a Brazília. V nej ležiaci Mount Roraima „Tripoint“ (2775 m) na guyansko-venezuelsko-brazílskom trojmedzí sa považuje za najvyšší vrch Guyany (samotný hlavný vrchol tohto masívu s kótou 2810 m však leží asi o 10 km ďalej na vrcholovom „plateau“ vo vnútrozemí Venezuely).

Geniálny Kaieteur National Park a amazonské pralesy

Nenechajte si v žiadnom prípade ujsť ani fenomenálny národný park Kaieteur National Park. Tento skvelý a neskutočne krehký ekosystém (v rámci amazonského dažďového pralesu) s enormným množstvom rozličných druhov fauny a flóry (z ktorých veľkú časť vytvárajú endemity), ukrýva aj fotogenické Kaieteur Falls – (s výškou 226 m) označované ako najväčší jednostupňový vodopád Zeme.

“Odskočíte” si aj do Surinamu?

Uvidieť sa oplatí aj susedný Surinam, keďže letenky z Európy do tejto bývalej holandskej kolónie sú obyčajne ekonomicky menej dostupné (v porovnaní s okolitými štátmi) a administratívny proces získania surinamských víz v guyanskom Georgetowne nepatrí ku komplikovaným záležitostiam (na rozdiel so žiadaním o víza na surinamských zastupiteľstvách v Európe).

0