VLetenky

Guyana a Barbados s Air Canada od 685 EUR

Kaieteur Falls
Kaieteur Falls – najväčší „jednokaskádový“ vodopád planéty (foto: Ian Mackenzie/Flickr/CC BY 2.0)

Na spoločnú návštevu pevninskej Guyany a ostrovného Barbadosu máte príležitosť využiť tarif spoločnosti Air Canada (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Guyany (Georgetown) so stop overom na Barbadose (Bridgetown) kúpite za 832 USD (alebo v prepočte cca 685 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.05.-30.06. a 21.08.-16.12.2021, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. mája a návrat z Georgetown (GEO) dňa 17. mája / cez Bridgetown (BGI) dňa 18. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Georgetown – Bridgetown – Viedeň za 832 USD / 685 EUR (04.05.-17.05.-18.05.2021)

VIE-GEO-BGI-VIE
Viedeň – Georgetown – Bridgetown – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Guyana

Pôvabná Guyana Vás čaká v tropickom pásme juhoamerického svetadielu. V susedstve sú situované obrovitá Brazília (na juhu), nemenej pôsobivý Surinam (bývalá Holandská Guyana) a magická Venezuela (na západe), pričom brehy Guyany (na severe) obmývajú aj vody impresívneho Atlantického oceánu. V rámci plážových scenérií určite neobíďte 145 km dlhú Shell Beach s najväčšími morskými korytnačkami na svete (Leatherback sea turtle).

Gigantická Guyanská vysočina

Do tejto latinskomaerickej krajiny (ako už naznačuje samotný názov pohoria) zasahuje relatívne výrazným spôsobom aj rozľahlá Guyanská vysočina, pokračujúca do susedných štátov ako Venezuela a Brazília. V nej ležiaci Mount Roraima „Tripoint“ (2775 m) na guyansko-venezuelsko-brazílskom trojmedzí sa pokladá za najvyšší vrch Guyany (samotný hlavný vrchol tohto masívu s kótou 2810 m však leží asi o 10 km ďalej na vrcholovom „plateau“ vo vnútrozemí Venezuely).

Fenomenálny Kaieteur National Park a amazonské pralesy

Nenechajte si v žiadnom prípade ujsť ani geniálny národný park Kaieteur National Park. Tento úžasný a nesmierne krehký ekosystém (v rámci amazonského dažďového pralesu) s enormným množstvom rôznych druhov fauny a flóry (z ktorých veľkú časť tvoria endemity), skrýva aj fotogenické Kaieteur Falls – (s výškou 226 m) označované ako najväčší jednostupňový vodopád Zeme.

“Odskočíte” si aj do Surinamu?

Spoznať sa oplatí aj susedný Surinam, keďže letenky z Európy do tejto pozoruhodnej bývalej holandskej kolónie sú zvyčajne ekonomicky menej dostupné (v porovnaní s okolitými štátmi) a administratívny proces získania surinamských víz v guyanskej metropole Georgetown nepatrí ku komplikovaným záležitostiam (na rozdiel so žiadaním o víza na surinamských zastupiteľských úradoch v Európe).

Barbados

Pôsobivý Barbados, najvýchodnejší ostrov reťaze súostrovia Malé Antily, Vás čaká približne 500 km na severozápad od pevninskej Južnej Ameriky, t.j. v konkrétnom prípade od pozoruhodného venezuelského pobrežia. Na rozdiel od svojich západných susedov vo fantastickom Karibskom mori ako Grenada, Svätý Vincent, Svätá Lucia či Martinik má Barbados oveľa menej hornatý reliéf, pričom najvyšší vrch ostrova Mt. Hillaby dosahuje nadmorskú výšku iba 340 m.

Hlavné mesto tejto úžasnej karibskej krajinky, príťažlivý Bridgetown, nájdete v juhozápadnej partii Barbadosu. Aj priamo v relatívne blízkom okolí barbadoskej metropoly natrafíte na nádherné morské pláže s fenomenálnym bielym pieskom (v celkovej dĺžke vyše 100 km). Sklamaní istotne neostanú hlavne milovníci plážového leňošenia, vodných športov a objavovania farebných krás skrytých pod morskou hladinou. Skvelý podmorský svet Karibiku (v hĺbke okolo 50 m) si vychutnáte i počas atraktívnej jazdy ponorkou spoločnosti Atlantis Submarines.

0