VLetenky

Guatemala s KLM od 519 EUR

Castillo de San Felipe
Castillo de San Felipe v guatemalskom departmente Izabal (foto: Semio/Flickr/CC BY 2.0)

Do latinskoamerickej Guatemaly sa možno vypraviť v rámci ponuky Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Guatemala City kúpite za 519 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 03.12.-16.12.2022, 10.01.-23.06.2023, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 3. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Guatemaly môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 9. mája s návratom z Guatemala City (GUA) dňa 23. mája 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guatemala City za 519 EUR (09.05.-23.05.2023)

VIE_GUA
Viedeň, Rakúsko – Guatemala City, Guatemala (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Guatemala

Impresívna Guatemala sa rozprestiera v Strednej Amerike na území s rozlohou vyše 108 tisíc km² (približne dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije takmer 14 miliónov obyvateľov. Na západe a severe susedí s Mexikom, východnú hranicu zdieľa s Belize, Hondurasom a Salvadorom, kým juh krajiny obmývajú vody úžasného Pacifiku (pobrežie v dĺžke asi 300 km, pričom na opačnom konci krajiny nájdete zhruba 100 km brehov fantastického Karibského mora).

Pulzujúce Guatemala City i vynikajúca Antigua

Príťažlivá Guatemala sa vyznačuje hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí, ako aj nížinatej provincie Petén na severe. Rušné hlavné mesto – viac ako miliónové Guatemala City (cca 1500 m), leží v južnej časti, cez 100 km od pobrežia Tichého oceánu (s impozantnými plážami v Monterrico). V jej blízkosti nájdete (medzi cestovateľmi aj študentmi španielčiny) obľúbené mestečko Antigua na úpätí pomerne aktívnej sopky Pacaya (2552 m).

Kúzelné vysokohorské jazerá i čarovné vulkány

Smerom na západ od vyššie spomenutých miest Guatemala City a Antiguy naďabíte na prekrásne horské jazero Lago de Atitlán (1562 m). Neďaleké Quetzaltenango (2330 m) môže byť relatívne vhodným východiskovým bodom na zdolanie najvyššieho vrchu Strednej Ameriky (s výnimkou Mexika) – viacmenej nečinnej, ale aj napriek tomu majestátnej sopky Volcán Tajumulco (4220 m).

Fascinujúce mayské pamiatky

V skvelej Guatemale Vás očakávajú jedny z najzachovalejších historických pamiatok na vyspelú mayskú civilizáciu, ktorej pozostatky možno nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Preslávený národný park Tikal v severnej provincii Petén neďaleko (ostrovného) mestečka Flores sa rozhodne zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť a zároveň patrí k jedným z najrozsiahlejších špecialít z mayskej éry vôbec.

0