VLetenky

Guatemala s KLM od 487 EUR

Castillo de San Felipe
Castillo de San Felipe v guatemalskom departmente Izabal (foto: Emilien Lebourgeois/Flickr/CC0 1.0)

Do latinskoamerickej Guatemaly máte možnosť vyraziť v rámci ponuky spoločnosti Air France-KLM (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) zo Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Guatemala City kúpite za 487 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.08.-10.12.2021 a 09.01.-14.06.2022, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od októbra 2021 do marca 2022.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Guatemaly nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 6. októbra s návratom z Guatemala City (GUA) dňa 20. októbra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guatemala City za 487 EUR (06.10.-20.10.2021)

VIE_GUA
Viedeň, Rakúsko – Guatemala City, Guatemala (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Guatemala

Pôsobivá Guatemala sa rozkladá v Strednej Amerike na území s rozlohou viac ako 108 tisíc km² (zhruba dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije skoro 14 miliónov obyvateľov. Na západe a severe susedí s Mexikom, východnú hranicu si delí s Belize, Hondurasom a Salvadorom, kým juh krajiny obmývajú vody skvelého Pacifiku (pobrežie v dĺžke asi 300 km, pričom na opačnom konci krajiny nájdete približne 100 km brehov fascinujúceho Karibského mora).

Rušné Guatemala City i výborná Antigua

Pôvabná Guatemala sa vyznačuje hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí, ako aj nížinatej provincie Petén na severe. Pulzujúce hlavné mesto – vyše miliónové Guatemala City (cca 1500 m), leží v južnej partii, cez 100 km od pobrežia Tichého oceánu (s majestátnymi plážami v Monterrico). V jej blízkosti nájdete (medzi cestovateľmi i študentmi španielčiny) populárne mestečko Antigua na úpätí relatívne aktívnej sopky Pacaya (2552 m).

Čarovné vysokohorské jazerá i kúzelné vulkány

Smerom na západ od vyššie spomenutých miest Guatemala City a Antiguy natrafíte na nádherné horské jazero Lago de Atitlán (1562 m). Neďaleké Quetzaltenango (2330 m) môže byť pomerne výhodným východiskovým bodom na pokorenie najvyššieho vrchu Strednej Ameriky (s výnimkou Mexika) – viacmenej nečinnej, ale aj napriek tomu impozantnej sopky Volcán Tajumulco (4220 m).

Fantastické mayské pamiatky

V úžasnej Guatemale Vás čakajú jedny z najzachovalejších historických pamiatok na vyspelú mayskú civilizáciu, ktorej pozostatky sa dajú nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Preslávený národný park Tikal v severnej provincii Petén neďaleko (ostrovného) mestečka Flores sa rozhodne radí k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť a súčasne patrí k jedným z najrozsiahlejších pozoruhodností z mayskej éry vôbec.

0