VLetenky

Guatemala s Delta Air Lines od 515 EUR

Flores
Isla de Flores pri guatemalskom národnom parku Tikal (foto: Javier Aroche/Flickr/CC BY 2.0)

Do stredoamerickej Guatemaly sa máte šancu vypraviť s leteckou spoločnosťou Delta Air Lines (v spolupráci s partnerskými dopravcami) z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Guatemala City sú v predaji za 515 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.02.-14.06., 16.08.-10.12. a 23.12.-31.12.2019, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 3. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca a apríla 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Guatemaly môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 19. marca s návratom z Guatemala City (GUA) dňa 2. apríla 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guatemala City za 515 EUR (19.03.-02.04.2019)

VIE_GUA
Viedeň, Rakúsko – Guatemala City, Guatemala (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Guatemala

Pôsobivá Guatemala sa rozkladá v Strednej Amerike na území s rozlohou viac ako 108 tisíc km² (približne dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije skoro 14 miliónov obyvateľov. Na západe a severe susedí s Mexikom, východnú hranicu si delí s Belize, Hondurasom a Salvadorom, kým juh krajiny obmývajú vody skvelého Pacifiku (pobrežie v dĺžke asi 300 km, pričom na opačnom konci krajiny nájdete zhruba 100 km brehov fascinujúceho Karibského mora).

Pulzujúce Guatemala City i výborná Antigua

Pôvabná Guatemala sa vyznačuje hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí, ako aj nížinatej provincie Petén na severe. Rušné hlavné mesto – vyše miliónové Guatemala City (cca 1500 m), leží v južnej partii, viac ako 100 km od pobrežia Tichého oceánu (s majestátnymi plážami v Monterrico). V jej blízkosti nájdete (medzi cestovateľmi i študentmi španielčiny) populárne mestečko Antigua na úpätí relatívne aktívnej sopky Pacaya (2552 m).

Čarovné vysokohorské jazerá i kúzelné vulkány

Smerom na západ od vyššie spomenutých miest Guatemala City a Antiguy narazíte na nádherné horské jazero Lago de Atitlán (1562 m). Neďaleké Quetzaltenango (2330 m) môže byť pomerne výhodným východiskovým bodom na pokorenie najvyššieho vrchu Strednej Ameriky (s výnimkou Mexika) – viacmenej nečinnej, ale i napriek tomu impozantnej sopky Volcán Tajumulco (4220 m).

Fantastické mayské pamiatky

V úžasnej Guatemale Vás očakávajú jedny z najzachovalejších historických pamiatok na vyspelú mayskú civilizáciu, ktorej pozostatky sa dajú nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Svetoznámy národný park Tikal v severnej provincii Petén neďaleko (ostrovného) mestečka Flores sa rozhodne radí k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť a súčasne patrí k jedným z najrozsiahlejších špecialít z mayskej éry vôbec.

0