VLetenky

Guatemala s Delta Air Lines od 510 EUR

Lake Atitlan
Neskutočne fotogenické Lago de Atitlán (foto: Fernando Reyes Palencia/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do znamenitej stredoamerickej Guatemaly sa máte príležitosť vydať so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do (rovnomennej) guatemalskej metropoly pod názvom Guatemala City sú v predaji za 510 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v dobe od 6. januára do 25. mája 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä s odletom v priebehu februára / návratom na začiatku marca 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Guatemaly nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 18. februára s návratom z Guatemala City (GUA) dňa 6. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guatemala City za 510 EUR (18.02.-06.03.2016)

Guatemala

Impresívna Guatemala sa rozprestiera v Strednej Amerike na území s rozlohou vyše 108 tisíc km² (zhruba dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije takmer 14 miliónov obyvateľov. Na západe a severe susedí s Mexikom, východnú hranicu zdieľa s Belize, Hondurasom a Salvadorom, zatiaľ čo juh krajiny obmývajú vody úžasného Pacifiku (pobrežie v dĺžke asi 300 km, pričom na opačnom konci krajiny nájdete približne 100 km brehov fantastického Karibského mora).

Rušné Guatemala City i vynikajúca Antigua

Príťažlivá Guatemala sa vyznačuje hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí, ako aj nížinatej provincie Petén na severe. Pulzujúce hlavné mesto – viac ako miliónové Guatemala City (cca 1500 m), leží v južnej časti, vyše 100 km od pobrežia Tichého oceánu (s impozantnými plážami v Monterrico). V jej blízkosti nájdete (medzi cestovateľmi i študentmi španielčiny) obľúbené mestečko Antigua na úpätí pomerne aktívnej sopky Pacaya (2552 m).

Kúzelné vysokohorské jazerá i čarovné vulkány

Smerom na západ od vyššie spomenutých miest Guatemala City a Antiguy natrafíte na prekrásne horské jazero Lago de Atitlán (1562 m). Neďaleké Quetzaltenango (2330 m) môže byť relatívne vhodným východiskovým bodom na zdolanie najvyššieho vrchu Strednej Ameriky (s výnimkou Mexika) – viacmenej nečinnej, ale i napriek tomu vcelku majestátnej sopky Volcán Tajumulco (4220 m).

Fascinujúce mayské pamiatky

V skvelej Guatemale Vás čakajú jedny z najzachovalejších historických pamiatok na vyspelú mayskú civilizáciu, ktorej pozostatky možno nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Legendárny národný park Tikal v severnej provincii Petén neďaleko (ostrovného) mestečka Flores sa rozhodne zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť a zároveň patrí k jedným z najrozsiahlejších pamätihodností z mayského obdobia vôbec.

0