VLetenky

Guatemala s Delta Air Lines od 499 EUR

Lake Atitlan
Nesmierne fotogenické Lago de Atitlán v Sierra Madre (foto: Marco Antonio Reyes/Pixabay/CC0)

Do famóznej stredoamerickej Guatemaly sa máte šancu vybrať so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do (rovnomennej) guatemalskej metropoly s názvom Guatemala City sa dajú kúpiť za 499 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 27.09.-15.12.2016 a 06.01.-06.04.2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu prvého kvartálu roku 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Guatemaly nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 29. januára s návratom z Guatemala City (GUA) dňa 12. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guatemala City za 499 EUR (29.01.-12.02.2017)
Viedeň – Guatemala City za 501 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Guatemala

Pôsobivá Guatemala sa rozkladá v Strednej Amerike na území s rozlohou viac ako 108 tisíc km² (približne dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije skoro 14 miliónov obyvateľov. Na západe a severe susedí s Mexikom, východnú hranicu si delí s Belize, Hondurasom a Salvadorom, kým juh krajiny obmývajú vody skvelého Pacifiku (pobrežie v dĺžke asi 300 km, pričom na opačnom konci krajiny nájdete zhruba 100 km brehov fascinujúceho Karibského mora).

Pulzujúce Guatemala City i výborná Antigua

Pôvabná Guatemala sa vyznačuje hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí, ako aj nížinatej provincie Petén na severe. Rušné hlavné mesto – vyše miliónové Guatemala City (cca 1500 m), leží v južnej partii, viac ako 100 km od pobrežia Tichého oceánu (s majestátnymi plážami v Monterrico). V jej blízkosti nájdete (medzi cestovateľmi i študentmi španielčiny) populárne mestečko Antigua na úpätí relatívne aktívnej sopky Pacaya (2552 m).

Čarovné vysokohorské jazerá i kúzelné vulkány

Smerom na západ od vyššie spomenutých miest Guatemala City a Antiguy naďabíte na nádherné horské jazero Lago de Atitlán (1562 m). Neďaleké Quetzaltenango (2330 m) môže byť pomerne výhodným východiskovým bodom na pokoremie najvyššieho vrchu Strednej Ameriky (s výnimkou Mexika) – viacmenej nečinnej, ale i napriek tomu impozantnej sopky Volcán Tajumulco (4220 m).

Fantastické mayské pamiatky

V úžasnej Guatemale Vás očakávajú jedny z najzachovalejších historických pamiatok na vyspelú mayskú civilizáciu, ktorej pozostatky sa dajú nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Preslávený národný park Tikal v severnej provincii Petén neďaleko (ostrovného) mestečka Flores sa rozhodne radí k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť a súčasne patrí k jedným z najrozsiahlejších špecialít z mayského obdobia vôbec.

0