VLetenky

Guatemala s Delta Air Lines od 473 EUR

Antigua
Nesmierne fotogenická guatemalská Antigua (foto: Rigostar/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do famóznej stredoamerickej Guatemaly (s možnosťou návštevy Ríma i New Yorku) sa máte šancu vybrať s Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Guatemaly sa dajú kúpiť za 473 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v priebehu januára a februára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Guatemaly nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 8. januára s návratom z Guatemala City (GUA) dňa 23. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guatemala City za 473 EUR (08.01.-23.01.2016)
Viedeň – Guatemala City za 473 EUR (08.01.-23.01.2016)

Guatemala

Pôsobivá Guatemala sa rozkladá v Strednej Amerike na území s rozlohou viac ako 108 tisíc km² (približne dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije skoro 14 miliónov obyvateľov. Na západe a severe susedí s Mexikom, východnú hranicu si delí s Belize, Hondurasom a Salvadorom, kým juh krajiny obmývajú vody skvelého Pacifiku (pobrežie v dĺžke asi 300 km, pričom na opačnom konci krajiny nájdete zhruba 100 km brehov fascinujúceho Karibského mora).

Pulzujúce Guatemala City i excelentná Antigua

Pôvabná Guatemala sa vyznačuje hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí, ako i nížinatej provincie Petén na severe. Rušné hlavné mesto – vyše miliónové Guatemala City (cca 1500 m), leží v južnej partii, viac ako 100 km od pobrežia Tichého oceánu (s majestátnymi plážami v Monterrico). V jej blízkosti nájdete (medzi cestovateľmi aj študentmi španielčiny) populárne mestečko Antigua na úpätí relatívne aktívnej sopky Pacaya (2552 m).

Čarovné vysokohorské jazerá i kúzelné vulkány

Smerom na západ od vyššie spomenutých miest Guatemala City a Antiguy naďabíte na nádherné horské jazero Lago de Atitlán (1562 m). Neďaleké Quetzaltenango (2330 m) môže byť relatívne dobrým východiskovým bodom na pokorenie najvyššieho vrchu Strednej Ameriky (s výnimkou Mexika) – viacmenej nečinnej, ale aj napriek tomu celkom impozantnej sopky Volcán Tajumulco (4220 m).

Fantastické mayské pamiatky

V skvelej Guatemale Vás očakávajú jedny z najzachovalejších historických pamiatok na vyspelú mayskú civilizáciu, ktorej pozostatky sa dajú nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Preslávený národný park Tikal v severnej provincii Petén neďaleko (ostrovného) mestečka Flores sa rozhodne radí k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť a súčasne patrí k jedným z najrozsiahlejších pamätihodností z mayského obdobia vôbec.

0