VLetenky

Guatemala s Delta Air Lines od 460 EUR

Playa Blanca
Playa Blanca v guatemalskom departmente Izabal (foto: Chris H/Flickr/CC BY 2.0)

Do stredoamerickej Guatemaly sa máte možnosť vypraviť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Delta Airlines (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Guatemala City sa predávajú za 460 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 13.02.-14.06., 16.08.-10.12. a 23.12.-31.12.2020, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do mája 2020.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Guatemaly nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 28. apríla s návratom z Guatemala City (GUA) dňa 12. mája 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guatemala City za 460 EUR (28.04.-12.05.2020)

VIE_GUA
Viedeň, Rakúsko – Guatemala City, Guatemala (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Guatemala

Impresívna Guatemala sa rozprestiera v Strednej Amerike na území s rozlohou vyše 108 tisíc km² (približne dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije takmer 14 miliónov obyvateľov. Na západe a severe susedí s Mexikom, východnú hranicu zdieľa s Belize, Hondurasom a Salvadorom, kým juh krajiny obmývajú vody úžasného Pacifiku (pobrežie v dĺžke asi 300 km, pričom na opačnom konci krajiny nájdete zhruba 100 km brehov fantastického Karibského mora).

Rušné Guatemala City i vynikajúca Antigua

Príťažlivá Guatemala sa vyznačuje hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí, ako aj nížinatej provincie Petén na severe. Pulzujúce hlavné mesto – viac ako miliónové Guatemala City (cca 1500 m), leží v južnej časti, vyše 100 km od pobrežia Tichého oceánu (s impozantnými plážami v Monterrico). V jej blízkosti nájdete (medzi cestovateľmi i študentmi španielčiny) obľúbené mestečko Antigua na úpätí pomerne aktívnej sopky Pacaya (2552 m).

Kúzelné vysokohorské jazerá i čarovné vulkány

Smerom na západ od vyššie spomenutých miest Guatemala City a Antiguy naďabíte na prekrásne horské jazero Lago de Atitlán (1562 m). Neďaleké Quetzaltenango (2330 m) môže byť relatívne vhodným východiskovým bodom na zdolanie najvyššieho vrchu Strednej Ameriky (s výnimkou Mexika) – viacmenej nečinnej, ale aj napriek tomu majestátnej sopky Volcán Tajumulco (4220 m).

Fascinujúce mayské pamiatky

V skvelej Guatemale Vás čakajú jedny z najzachovalejších historických pamiatok na vyspelú mayskú civilizáciu, ktorej pozostatky možno nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Svetoznámy národný park Tikal v severnej provincii Petén neďaleko (ostrovného) mestečka Flores sa rozhodne zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť a zároveň patrí k jedným z najrozsiahlejších pozoruhodností z mayskej éry vôbec.

0