VLetenky

Guatemala s Delta Air Lines od 435 EUR

Flores
Isla de Flores pri guatemalskom národnom parku Tikal (foto: Rafael Amado Deras/Flickr/CC BY 2.0)

Do znamenitej stredoamerickej Guatemaly sa máte príležitosť vydať so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Guatemala City sa predávajú za 435 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri aplikácii kupónu “WINTERURLAUB15” umožňujúceho zľavu 15 EUR (zo základnej ceny 450 EUR na doleuvedenom odkaze na rezerváciu).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 16.08.-06.04. (okrem blackoutu 16.12.-05.01.), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 2. novembra (do 23:59) za zníženú cenu / do 7. novembra za základnú cenu (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Zľavový kupón v hodnote 15 EUR (“WINTERURLAUB15”) sa zadáva počas rezervačného procesu po vybraní jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od začiatku januára do začiatku apríla a od polky augusta do konca septembra 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Guatemaly môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 29. januára s návratom z Guatemala City (GUA) dňa 12. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Guatemala City za 435 EUR (29.01.-12.02.2017 s promokódom / 450 EUR pred zľavou)

Guatemala

Impresívna Guatemala sa rozprestiera v Strednej Amerike na území s rozlohou vyše 108 tisíc km² (zhruba dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije takmer 14 miliónov obyvateľov. Na západe a severe susedí s Mexikom, východnú hranicu zdieľa s Belize, Hondurasom a Salvadorom, zatiaľ čo juh krajiny obmývajú vody úžasného Pacifiku (pobrežie v dĺžke asi 300 km, pričom na opačnom konci krajiny nájdete približne 100 km brehov fantastického Karibského mora).

Rušné Guatemala City i vynikajúca Antigua

Príťažlivá Guatemala sa vyznačuje hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí, ako i nížinatej provincie Petén na severe. Pulzujúce hlavné mesto – viac ako miliónové Guatemala City (cca 1500 m), leží v južnej časti, vyše 100 km od pobrežia Tichého oceánu (s impozantnými plážami v Monterrico). V jej blízkosti nájdete (medzi cestovateľmi aj študentmi španielčiny) obľúbené mestečko Antigua na úpätí pomerne aktívnej sopky Pacaya (2552 m).

Kúzelné vysokohorské jazerá aj čarovné vulkány

Smerom na západ od vyššie spomenutých miest Guatemala City a Antiguy natrafíte na prekrásne horské jazero Lago de Atitlán (1562 m). Neďaleké Quetzaltenango (2330 m) môže byť relatívne vhodným východiskovým bodom na zdolanie najvyššieho vrchu Strednej Ameriky (s výnimkou Mexika) – viacmenej nečinnej, ale aj napriek tomu majestátnej sopky Volcán Tajumulco (4220 m).

Fascinujúce mayské pamiatky

V skvelej Guatemale Vás čakajú jedny z najzachovalejších historických pamiatok na vyspelú mayskú civilizáciu, ktorej pozostatky možno nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Legendárny národný park Tikal v severnej provincii Petén neďaleko (ostrovného) mestečka Flores sa rozhodne zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť a zárveň patrí k jedným z najrozsiahlejších pozoruhodností z mayskej éry vôbec.

0