VLetenky

Grónsko s Icelandair od 488 EUR

Východné Grónsko
Prírodné panorámy Grónska (foto: Mads Pihl-Visit Greenland/Greenland Travel /Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vás priťahujú regióny mimo vychodených cestovateľských chodníčkov, skúste sa vydať (cez letné prázdniny) do fenomenálneho Grónska so spoločnosťou Icelandair a partnermi (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do grónskeho Kangerlussuaq kúpite za 488 EUR s odletom z nórskeho Oslo.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty od 17. júla do 28. augusta 2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas druhej polovice augusta 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Grónska môže byť odlet z nórskeho Oslo (OSL) dňa 20. augusta s návratom z grónskeho Kangerlussuaq (SFJ) dňa 28. augusta 2017.

Rezervácia leteniek:
Oslo – Kangerlussuaq za 488 EUR (20.08.-28.08.2017)
Oslo – Kangerlussuaq za 13339 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecké priblíženie do Nórska

Letecký prískok do Oslo relatívne najekonomickejšie uskutočníte s ultra nízkonákladovkami Ryanair a Wizz Air. Ryanair prevádzkuje lety z poľského Krakova na letisko Oslo-Sandefjord (TRF), tak ako konkurenčný Wizz Air (na to isté letisko) na linke z neďalekých Katovíc.

Priamo na najväčší nórsky medzinárodný letecký prístav Oslo-Gardermoen (OSL) docestujete za celkom rozumnú sumu s leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle, ktorá sem obsluhuje lety z Viedne (VIE), z Budapešti (BUD), z Prahy (PRG) a z Krakova (KRK).

Grónsko

Fascinujúce Grónsko sa môže s rozlohou viac ako 2,1 miliónov km² pochváliť primátom najrozľahlejšieho ostrova na svete (kde žije približne 56 tisíc obyvateľov). Od brehov Islandu, najbližšej krajiny na východe, delí Grónsko zhruba 500 km. Na opačnej strane v oblasti Kennedy Channel (medzi Alexandra Fjord/Cap Alexander a kanadskou základňou Alert), kanadský Ellesmere Island a severozápadné Grónsko sa „blížia“ k sebe na vzdialenosť menej ako 30 km.

Fantastické fjordy a kus histórie

Neskutočné Grónsko bolo (pre Európanov) objavené v 10. storočí vikingským Leifom Ericssonom, ktorý sem doputoval z Islandu. Toto skvelé arktické teritórium sa môže popýšiť niekoľkými geniálnymi prírodnými pozoruhodnosťami. Natrafíte tu aj na najmohutnejší svetový systém fjordov – najdlhšie údolia ľadovcového pôvodu v Scoresby Sound (na východe) dosahujú okolo 350 km.

Nielen najrozľahlejší národný park našej planéty

Celá severovýchodná partia tohto grandiózneho súostrovia tvorí najväčší národný park zemegule, monumentálny Northeast Greenland National Park (972 tisíc km²). Najsevernejšia oblasť Grónska, vcelku nedostupný polostrov Peary Land (s Cape Morris Jesup vzdialeným viac ako 700 km od Severného pólu), vzhľadom na extrémne suchý vzduch vôbec nedisponuje ľadovou pokrývkou.

0