VLetenky

Grenada s Delta Air Lines od 510 EUR

Carriacou
Modrý Karibik v podobe grenadského súostrovia Carriacou (foto: Lloyd Morgan/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak Vás priťahujú trochu menej známe karibské ostrovy, skúste šarmantnú Grenadu so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada sa dajú kúpiť za 510 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 24.10.-15.12.2016 a 06.01.-06.04.2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 7. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu februára a marca 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Grenadu nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 3. februára s návratom z karibského St. George’s (GND) dňa 18. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – St. George’s (Grenada) za 510 EUR (03.02.-18.02.2017)
Praha – St. George’s (Grenada) za 530 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Grenada

“Island of Spice”

Príťažlivá tropická Grenada Vás očakáva v nádhernom Karibskom mori – v relatívne neveľkej vzdialenosti od brehov majestátnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), v južnej partii súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa zaraďujú Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako aj Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Atraktívna partia Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale i z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná aj Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde prakticky plynulo prechádza do (nemenej pútavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (v podstate až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú i väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Skvelé plážové scenérie i vynikajúce podmienky na objavovanie podmorského sveta

Sklamaní určite neostanú hlavne priaznivci piesočnatých pláží a odhaľovania farebných zázrakov ukrytých pod morskou hladinou. K obľúbeným cestovateľským cieľom sa radia príjemná Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou upúta pohodovou Palmiste Bay i miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako “Diving Capital of the Eastern Caribbean” – poteší nielen pôsobivý Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada i Carriacou.

0