VLetenky

Grenada s Delta Air Lines od 477 EUR

Gouyave
Modrý Karibik v podobe grenadskej Palmiste Bay (foto: Lloyd Morgan/Flickr/CC BY-SA 2.0)

V prichádzajúcom Novom roku prajeme obrovské množstvo len tých správnych rozhodnutí, odvážnych plánov a na 100% splnených želaní i cestovateľských snov, ale samozrejme aj mnoho šťastných ciest s vždy dobrým koncom 🙂 Šťastný nový rok 2017 želajú všetkým našim cestovateľom VL…

Ak Vás priťahujú trošku menej známe karibské ostrovy, skúste elegantnú Grenadu so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada sa predávajú za 477 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 16. augusta do 14. júna, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 26. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu februára a marca 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Grenadu môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 3. februára s návratom z karibského St. George’s (GND) dňa 18. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – St. George’s (Grenada) za 477 EUR (03.02.-18.02.2017)
Praha – St. George’s (Grenada) za 505 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Grenada

“Island of Spice”

Pôvabná tropická Grenada Vás čaká v prekrásnom Karibskom mori – v pomerne neveľkej vzdialenosti od brehov impozantnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), v južnej časti súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa radia Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako i Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Pútavá partia Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná i Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde v podstate plynulo prechádza do (nemenej lákavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (prakticky až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú aj väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Úžasné plážové scenérie i výborné podmienky na odhaľovanie podmorského sveta

Sklamaní istotne nezostanú najmä fanúšikovia piesočnatých pláží a objavovania farebných zázrakov skrytých pod morskou hladinou. K populárnym cestovateľským cieľom sa zaraďujú pohodová Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou upúta príjemnou Palmiste Bay aj miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako “Diving Capital of the Eastern Caribbean” – poteší nielen impresívny Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada i Carriacou).

0