VLetenky

Grenada s Condor Airlines od 390 EUR

Sandy Island
Grenadský karibský ostrovček pod názvom Sandy Island (foto: Håkon Thingstad/Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vás priťahujú trochu menej známe karibské ostrovy, skúste ostrovnú skupinku Grenada s leteckou spoločnosťou Condor v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada (do St. George’s) kúpite za 390 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 1. novembra s návratom zo St. George’s (GND) dňa 8. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – St. George’s (Grenada) za 390 EUR (01.11.-08.11.2019)

PRG-GND
Praha, Česko – St. George’s, Grenada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Grenada

“Island of Spice”

Príťažlivá tropická Grenada Vás očakáva v nádhernom Karibskom mori – v relatívne neveľkej vzdialenosti od brehov majestátnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), na juhu súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa zaraďujú Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako aj Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Atraktívna časť Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale i z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná aj Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde prakticky plynulo prechádza do (nemenej pútavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (v podstate až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú i väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Skvelé plážové scenérie i vynikajúce podmienky na objavovanie podmorského sveta

Sklamaní určite nezostanú hlavne priaznivci piesočnatých pláží a odhaľovania farebných zázrakov ukrytých pod morskou hladinou. K obľúbeným cestovateľským cieľom sa radia príjemná Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou upúta pohodovou Palmiste Bay i miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako “Diving Capital of the Eastern Caribbean” – poteší nielen pôsobivý Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada aj Carriacou.

0

Add a Comment