VLetenky

Grenada s Condor Airlines od 360 EUR

Carriacou
Modrý Karibik vo forme grenadského súostrovia Carriacou (foto: Vlad Podvorny/Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vás lákajú trošku menej známe karibské ostrovy, skúste ostrovnú skupinku Grenada s leteckou spoločnosťou Condor v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada (do St. George’s) sú v predaji za 360 EUR s odletom z nemeckého Frankfurtu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Frankfurtu (FRA) dňa 9. decembra (nedeľa) s návratom zo St. George’s (GND) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 30. decembra 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Frankfurt – St. George’s (Grenada) za 360 EUR (09.12.-30.12.2018 / nedeľa – nedeľa)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecké priblíženie do Frankfurtu (FRA) sa dá vo všeobecnosti použiť:
– Wizz Air z Budapešti
– Ryanair z Krakova
– Austrian Airlines z Viedne
– Lufthansa z Viedne (z Budapešti/z Krakova/z Prahy)

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z nášho regiónu do Frankfurtu možno využiť:
– autobusové spojenie Flixbus (od 35 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie / až na frankfurtské letisko)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutsche Bahn (od 29 EUR z Viedne/od 39 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (od 494 CZK/19 EUR z Prahy)

FRA-GND
Frankfurt, Nemecko – St. George’s, Grenada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Grenada

“Island of Spice”

Pôvabná tropická Grenada Vás čaká v prekrásnom Karibskom mori – v pomerne neveľkej vzdialenosti od brehov impozantnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), na juhu súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa radia Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako aj Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Atraktívna partia Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná i Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde v podstate plynulo prechádza do (nemenej lákavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (prakticky až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú aj väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Úžasné plážové scenérie i výborné podmienky na odhaľovanie podmorského sveta

Sklamaní istotne nezostanú najmä fanúšikovia piesočnatých pláží a objavovania farebných zázrakov skrytých pod morskou hladinou. K populárnym cestovateľským cieľom sa zaraďujú pohodová Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou upúta príjemnou Palmiste Bay aj miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako “Diving Capital of the Eastern Caribbean” – poteší nielen impresívny Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada i Carriacou.

0