VLetenky

Grenada s British Airways od 454 EUR

Carriacou
Tropický ostrov Carriacou v podobe mesta Hillsborough (foto: Jason Pratt/Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vás lákajú trochu menej známe karibské ostrovy, skúste ostrovnú skupinku Grenada so spoločnosťou British Airways (Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada (do St. George’s) sa predávajú za 454 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 11. septembra do 8. októbra 2018, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu s návratom do 08.10.2018 a predaj do 27. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Grenadu nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 20. septembra (štvrtok) s návratom zo St. George’s (GND) do Viedne (VIE) dňa 8. októbra 2018 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Praha – St. George’s (Grenada) – Viedeň za 454 EUR (20.09.-08.10.2018 / štvrtok – pondelok)

PRG-GND-VIE
Praha – St. George’s (Grenada) – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Grenada

“Island of Spice”

Príťažlivá tropická Grenada Vás očakáva v nádhernom Karibskom mori – v relatívne neveľkej vzdialenosti od brehov majestátnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), na juhu súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa zaraďujú Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako aj Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Atraktívna partia Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale i z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná aj Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde prakticky plynulo prechádza do (nemenej pútavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (v podstate až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú i väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Skvelé plážové scenérie i vynikajúce podmienky na objavovanie podmorského sveta

Sklamaní určite neostanú hlavne priaznivci piesočnatých pláží a odhaľovania farebných zázrakov ukrytých pod morskou hladinou. K obľúbeným cestovateľským cieľom sa radia príjemná Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou upúta pohodovou Palmiste Bay i miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako “Diving Capital of the Eastern Caribbean” – poteší nielen pôsobivý Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada aj Carriacou.

0