VLetenky

Grenada s British Airways od 448 EUR

Sandy Island
Grenadský karibský ostrovček s príznačným názvom Sandy Island (foto: lisa bat/Flickr/CC BY 2.0)

Ostrovnú skupinku Grenada majú možnosť navštíviť nielen milovníci Karibiku s leteckou spoločnosťou British Airways (Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada (do St. George’s) sú v predaji za 448 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 19. augusta do 7. októbra 2019 / návraty od 10. septembra do 7. októbra 2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu s návratom do 07.10.2019 a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Grenadu môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 25. augusta (nedeľa) s návratom zo St. George’s (GND) do Viedne (VIE) dňa 14. septembra 2019 (sobota).

Rezervácia letenky:
Praha – St. George’s (Grenada) – Viedeň za 448 EUR (25.08.-14.09.2019 / nedeľa – sobota)

PRG-GND-VIE
Praha – St. George’s (Grenada) – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Grenada

“Island of Spice”

Pôvabná tropická Grenada Vás čaká v prekrásnom Karibskom mori – v pomerne neveľkej vzdialenosti od brehov impozantnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), na juhu súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa radia Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako i Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Atraktívna partia Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná i Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde v podstate plynulo prechádza do (nemenej lákavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (prakticky až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú aj väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Úžasné plážové scenérie aj výborné podmienky na objavovanie podmorského sveta

Sklamaní istotne nezostanú najmä fanúšikovia piesočnatých pláží a odhaľovania farebných zázrakov skrytých pod morskou hladinou. K populárnym cestovateľským cieľom sa zaraďujú pohodová Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou zaujme príjemnou Palmiste Bay aj miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako “Diving Capital of the Eastern Caribbean” – poteší nielen impresívny Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (vyše 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada i Carriacou).

0