VLetenky

Grenada s Air Canada od 510 EUR

Carriacou
Modrý Karibik v podobe grenadského súostrovia Carriacou (foto: Vlad Podvorny/Flickr/CC BY 2.0)

Ak Vás lákajú trošku menej známe karibské ostrovy, skúste šarmantnú Grenadu so spoločnosťou Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada (do St. George’s) kúpite za 510 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.09.-17.12.2018 a 09.01.-31.03.2019, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 12. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Grenadu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. októbra (piatok) s návratom zo St. George’s (GND) dňa 15. októbra 2018 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. George’s (Grenada) za 510 EUR (05.10.-15.10.2018 / piatok – pondelok)

VIE-GND
Viedeň, Rakúsko – St. George’s, Grenada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Grenada

“Island of Spice”

Pôvabná tropická Grenada Vás čaká v prekrásnom Karibskom mori – v pomerne neveľkej vzdialenosti od brehov impozantnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), na juhu súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa radia Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako i Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Atraktívna partia Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná i Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde v podstate plynulo prechádza do (nemenej lákavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (prakticky až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú aj väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Úžasné plážové scenérie i výborné podmienky na objavovanie podmorského sveta

Sklamaní istotne nezostanú najmä fanúšikovia piesočnatých pláží a objavovania farebných zázrakov skrytých pod morskou hladinou. K populárnym cestovateľským cieľom sa zaraďujú pohodová Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou upúta príjemnou Palmiste Bay aj miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako “Diving Capital of the Eastern Caribbean” – poteší nielen impresívny Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada i Carriacou.

0