VLetenky

Grenada s Air Canada od 479 EUR

Grenada
Morne Rouge Bay na tropickom ostrove Grenada (foto: Kai Niermann/Wikimedia Commons/CC0)

Z karibských ostrovov zaujme aj šarmantná Grenada – a to v rámci ponuky leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada (do St. George’s) sa dajú kúpiť za 479 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 11.06.-18.06., 07.09.-16.12.2022 a 06.01.-31.03.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Grenadu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 12. novembra s návratom zo St. George’s (GND) dňa 24. novembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. George’s (Grenada) za 479 EUR (12.11.-24.11.2022)

VIE-GND
Viedeň, Rakúsko – St. George’s, Grenada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Grenada

„Island of Spice“

Pôvabná tropická Grenada Vás čaká v prekrásnom Karibskom mori – v pomerne neveľkej vzdialenosti od brehov impozantnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), na juhu súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa radia Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako aj Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Pútavá časť Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná aj Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde v podstate plynulo prechádza do (nemenej láakvého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (prakticky až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú aj väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Úžasné plážové scenérie aj výborné podmienky na objavovanie podmorského sveta

Sklamaní istotne nezostanú najmä fanúšikovia piesočnatých pláží a odhaľovania farebných zázrakov skrytých pod morskou hladinou. K populárnym cestovateľským cieľom sa zaraďujú pohodová Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou osloví príjemnou Palmiste Bay aj miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako „Diving Capital of the Eastern Caribbean“ – poteší nielen pôsobivý Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada aj Carriacou).

0