VLetenky

Grenada s Air Canada od 447 EUR

Grenada
Grenadský karibský ostrovček s názvom Sandy Island (foto: Håkon Thingstad/Flickr/CC BY 2.0)

Z karibských ostrovov upúta aj šarmantná Grenada – a to v rámci ponuky leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada (do St. George’s) kúpite za 447 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.05.-30.06. a 21.08.-16.12.2021, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Grenadu nech bude napr.ť odlet z Viedne (VIE) dňa 2. mája s návratom zo St. George’s (GND) dňa 14. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. George’s (Grenada) za 447 EUR (02.05.-14.05.2021)

VIE-GND
Viedeň, Rakúsko – St. George’s, Grenada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Grenada

“Island of Spice”

Príťažlivá tropická Grenada Vás očakáva v nádhernom Karibskom mori – v relatívne neveľkej vzdialenosti od brehov majestátnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), na juhu súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa zaraďujú Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako aj Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Lákavá časť Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná aj Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde prakticky plynulo prechádza do (nemenej pútavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (v podstate až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú i väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Skvelé plážové scenérie aj vynikajúce podmienky na objavovanie podmorského sveta

Sklamaní určite neostanú hlavne priaznivci piesočnatých pláží a objavovania farebných zázrakov ukrytých pod morskou hladinou. K obľúbeným cestovateľským cieľom sa radia príjemná Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou poteší pohodovou Palmiste Bay i miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako “Diving Capital of the Eastern Caribbean” – osloví nielen impresívny Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada aj Carriacou).

0