VLetenky

Grenada s Air Canada od 431 EUR

Carriacou
Grenadský karibský ostrovček s príznačným názvom Sandy Island (foto: lisa bat/Flickr/CC BY 2.0)

Z karibských ostrovov osloví i šarmantná Grenada – a to pri využití ponuky spoločnosti Air Canada (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada (do St. George’s) kúpite za 431 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 12.03.-17.04., 23.04.-30.04, 01.11.-30.12.2019 a 10.01.-11.02.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. marca (do aktualizácie tarifu / vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Grenadu nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 6. novembra s návratom zo St. George’s (GND) dňa 21. novembra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. George’s (Grenada) za 431 EUR (06.11.-21.11.2019)

VIE-GND
Viedeň, Rakúsko – St. George’s, Grenada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Grenada

“Island of Spice”

Pôvabná tropická Grenada Vás čaká v prekrásnom Karibskom mori – v pomerne neveľkej vzdialenosti od brehov impozantnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), na juhu súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa radia Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako i Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Pútavá časť Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ale aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – zvaná i Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde v podstate plynulo prechádza do (nemenej lákavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (prakticky až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú aj väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Úžasné plážové scenérie i výborné podmienky na odhaľovanie podmorského sveta

Sklamaní istotne nezostanú najmä fanúšikovia piesočnatých pláží a objavovania farebných zázrakov skrytých pod morskou hladinou. K populárnym cestovateľským cieľom sa zaraďujú pohodová Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou upúta príjemnou Palmiste Bay aj miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako “Diving Capital of the Eastern Caribbean” – poteší nielen impresívny Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada i Carriacou).

0