VLetenky

Grenada s Air Canada od 427 EUR

Grenada
Karibik v podobe Grand Anse Bay na tropickom ostrove Grenada (foto: SaritaJG84/Flickr/CC BY 2.0)

Z karibských ostrovov upúta aj šarmantná Grenada – a to v rámci ponuky spoločnosti Air Canada (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na tropické súostrovie Grenada (do St. George’s) sa predávajú za 427 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 22.10.-16.12.2021 a 06.01.-15.06.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 28. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2021 do marca 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Grenadu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 5. februára s návratom zo St. George’s (GND) dňa 20. februára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. George’s (Grenada) za 427 EUR (05.02.-20.02.2022)

VIE-GND
Viedeň, Rakúsko – St. George’s, Grenada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Grenada

„Island of Spice“

Príťažlivá tropická Grenada Vás očakáva v nádhernom Karibskom mori – v relatívne neveľkej vzdialenosti od brehov majestátnej juhoamerickej Venezuely (smerom na sever), na juhu súostrovia Malé Antily. K okolitým ostrovným skupinkám sa zaraďujú Trinidad a Tobago (na juhu), Barbados (na severovýchode), ako aj Svätý Vincent a Grenadíny (na severe).

Lákavá časť Grenadín

Geograficky tento štát pozostáva z troch väčších ostrovov, ku ktorým patrí Grenada, Carriacou a Petite Martinique, ako aj z niekoľkých menších pridružených ostrovčekov. Táto ostrovná reťaz sopečného pôvodu – nazývaná aj Grenadíny, pokračuje ďalej smerom na sever, kde prakticky plynulo prechádza do (nemenej pútavého) susedného súostrovia Svätý Vincent a Grenadíny (v podstate až po Saint Vincent). Samotná Grenada má status najväčšieho ostrova celých Grenadín a nájdete tu sústredenú i väčšinu miestneho obyvateľstva, z ktorých veľká časť žije v hlavnom meste St. George’s.

Skvelé plážové scenérie aj vynikajúce podmienky na objavovanie podmorského sveta

Sklamaní určite neostanú hlavne priaznivci piesočnatých pláží a odhaľovania farebných zázrakov ukrytých pod morskou hladinou. K obľúbeným cestovateľským cieľom sa radia príjemná Grande Anse Beach a Morne Rouge Bay v oblasti St. George’s na ostrove Grenada. Vedľajší Carriacou poteší pohodovou Palmiste Bay aj miestnou metropolou Hillsborough. Krajinka býva označovaná ako „Diving Capital of the Eastern Caribbean“ – osloví nielen impresívny Underwater Sculpture Park či vraky potopených plavidiel (cez 50 potápačských lokalít v okolí ostrovov Granada aj Carriacou).

0