VLetenky

Grécky Solún s Wizz Air od 39 EUR

Olymp
Božský Olymp (2917 m) pri pohľade z mestečka Litochoro (foto: JFKennedy/Wikimedia Commons/CC0)

Ak preferujete organizovaniu výletov za aktívnym oddychom vlastnými silami, mohla by Vám padnúť vhod ponuka spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do gréckeho Solúnu sú v predaji za 11980 HUF (alebo v prepočte cca 39 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 6180 HUF (asi 20 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä počas októbra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 10. októbra (sobota) s návratom z gréckeho Solúnu (SKG) dňa 17. októbra 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Solún za 11980 HUF bez WDC / 6180 HUF s WDC (10.10.-17.10.2015)

Solún a širšie okolie

V relatívne neveľkej vzdialenosti od príjemného gréckeho Solúnu (Thessaloniki) Vás čaká populárny polostrov Chalkidiki (pripomínajúci svojím tvarom tri ľudské prsty), kde natrafíte na vyše 500 kilometrov pohodových morských pláží. Jeho najvýchodnejší výbežok tvorí tajuplný “štát v štáte Athos”. O niečo východnejšie nájdete mimoriadne obľúbený ostrov Thassos.

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom magických hôr a máte radi pešiu (aj vysokohorskú) turistiku, skúste (v teplejšom období) z malebného mestečka Litochoro na majestátnom morskom pobreží výstup na mýtické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Viac ako rovnocennou variantou pre menej entuziastických fanúšikov dych berúcich horských scenérií bude návšteva (pomerne neďalekej) nesmierne fotogenickej oblasti Meteora s fantastickými skalnými kláštormi.

0