VLetenky

Grécky Solún s Wizz Air od 19 EUR

Meteora
Skalný kláštor Agios Triadas v oblasti Meteora (foto: Danel Solabarrieta/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pokiaľ uprednostňujete organizovanie výletov za aktívnym oddychom vo vlastnej réžii, mohla by sa Vám hodiť ponuka spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do gréckeho Solúnu sa dajú kúpiť za 5980 HUF (alebo v prepočte cca 19 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená cena platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia v tomto prípade rovnakú sumu. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci januára/začiatku februára 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 23. januára (sobota) s návratom z gréckeho Solúnu (SKG) dňa 26. januára 2016 (utorok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Solún za 5980 HUF (23.01.-26.01.2016)

Solún a širšie okolie

V pomerne neveľkej vzdialenosti od pohodového gréckeho Solúnu (Thessaloniki) Vás očakáva obľúbený polostrov Chalkidiki (pripomínajúci svojím tvarom tri ľudské prsty), kde naďabíte na viac ako 500 kilometrov príjemných morských pláží. Jeho najvýchodnejší výbežok vytvára mysteriózny “štát v štáte Athos”. O čosi východnejšie nájdete výnimočne populárny ostrov Thassos.

Ak sa radíte k milovníkom dramatických hôr a máte radi pešiu (i vysokohorskú) turistiku, skúste (v teplejšom období) z malebného mestečka Litochoro na impozantnom morskom pobreží výstup na mýtické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Viac ako rovnocennou alternatívou pre menej entuziastických fanúšikov dych berúcich horských scenérií bude návšteva (relatívne neďalekej) neskutočne fotogenickej oblasti Meteora s fascinujúcimi skalnými kláštormi.

0