VLetenky

Grécky Solún s Ryanair od 50 EUR

Meteora
Dramatický skalný kláštor vo fotogenickej oblasti Meteora (foto: Paolo Piscolla/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen na “predĺžený víkend” máte príležitosť vyraziť (v chladnejšom období za teplom) do širšieho okolia Solúnu pri využití priamych letov spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gréckeho mesta Solún sú v predaji za 50 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v prvej polovice decembra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 1. decembra (piatok) s návratom z gréckeho Solúnu (SKG) dňa 4. decembra 2017 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Solún za 50 EUR (01.12.-04.12.2017)

Solún a širšie okolie

V relatívne neveľkej vzdialenosti od príjemného gréckeho Solúnu (Thessaloniki) Vás čaká populárny polostrov Chalkidiki (pripomínajúci svojím tvarom tri ľudské prsty), kde narazíte na vyše 500 kilometrov pohodových morských pláží. Jeho najvýchodnejší výbežok tvorí tajomný “štát v štáte Athos”. O niečo východnejšie nájdete mimoriadne obľúbený ostrov Thassos.

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom magických hôr a máte radi pešiu (aj vysokohorskú) turistiku, skúste (v teplejšom období) z malebného mestečka Litochoro na majestátnom morskom pobreží výstup na mýtické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Viac ako rovnocennou variantou pre menej entuziastických fanúšikov dych berúcich horských scenérií bude návšteva (pomerne neďalekej) nesmierne fotogenickej oblasti Meteora s fantastickými skalnými kláštormi.

0