VLetenky

Grécky Solún s Ryanair od 46 EUR

Meteora
Fotogenický skalný kláštor Roussanou v oblasti Meteora (foto: Adrian Balea/Pixabay/CC0)

Na cestu do širšieho okolia Solúnu sa máte šancu vypraviť (na konci teplejšieho obdobia) pri využití priamych letov spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gréckeho mesta Solún kúpite za 46 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od polovice septembra do konca októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 17. septembra s návratom z gréckeho Solúnu (SKG) dňa 5. októbra 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Solún za 46 EUR (17.09.-05.10.2018)

BTS-SKG
Bratislava, Slovensko – Solún, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Solún a širšie okolie

V relatívne neveľkej vzdialenosti od príjemného gréckeho Solúnu (Thessaloniki) Vás čaká populárny polostrov Chalkidiki (pripomínajúci svojím tvarom tri ľudské prsty), kde natrafíte na viac ako 500 kilometrov pohodových morských pláží. Jeho najvýchodnejší výbežok tvorí mysteriózny “štát v štáte Athos”. O čosi východnejšie nájdete mimoriadne obľúbených ostrov Thassos.

Ak sa zaraďujete k milovníkom magických hôr a máte radi pešiu (aj vysokohorskú) turistiku, skúste (v teplejších mesiacoch) z malebného mestečka Litochoro na majestátnom morskom pobreží výstup na mýtické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Viac ako rovnocennou alternatívou pre menej entuziastických priaznivcov dych berúcich horských scenérií bude návšteva (pomerne neďalekej) nesmierne fotogenickej oblasti Meteora s fantastickými skalnými kláštormi.

0