VLetenky

Grécky Solún s Ryanair od 37 EUR

Meteora
Skalný kláštor Roussanou v oblasti Meteora (foto: Takeaway/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na pútavý výlet máte príležitosť vyraziť (v chladnejšom období za teplom) do širšieho okolia Solúnu pri využití priamych letov spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gréckeho mesta Solún sú v predaji za 37 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu novembra/decembra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 24. novembra (piatok) s návratom z gréckeho Solúnu (SKG) dňa 4. decembra 2017 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Solún za 37 EUR (24.11.-04.12.2017)

Solún a širšie okolie

V pomerne neveľkej vzdialenosti od pohodového gréckeho Solúnu (Thessaloniki) Vás očakáva obľúbený polostrov Chalkidiki (pripomínajúci svojím tvarom tri ľudské prsty), kde naďabíte na vyše 500 kilometrov príjemných morských pláží. Jeho najvýchodnejší výbežok vytvára mysteriózny “štát v štáte Athos”. O niečo východnejšie nájdete výnimočne populárny ostrov Thassos.

Ak sa radíte k milovníkom dramatických hôr a máte radi pešiu (i vysokohorskú) turistiku, skúste (v teplejších mesiacoch) z malebného mestečka Litochoro na impozantnom morskom pobreží výstup na mýtické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Viac ako rovnocennou alternatívou pre menej entuziastických priaznivcov dych berúcich horských scenérií bude návšteva (relatívne neďalekej) neskutočne fotogenickej oblasti Meteora s fascinujúcimi skalnými kláštormi.

0