VLetenky

Grécky Solún s Ryanair od 26 EUR

Meteora
Dramatický skalný kláštor vo fotogenickej oblasti Meteora (foto: Martina Bäcker/Pixabay/CC0)

Na výpravu do širšieho okolia Solúnu máte možnosť vyraziť (na konci teplejšieho obdobia) vďaka priamym letom spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gréckeho mesta Solún sú v predaji za 26 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 5. novembra s návratom z gréckeho Solúnu (SKG) dňa 19. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Solún za 26 EUR (05.11.-19.11.2018)

BTS-SKG
Bratislava, Slovensko – Solún, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Solún a širšie okolie

V pomerne neveľkej vzdialenosti od pohodového gréckeho Solúnu (Thessaloniki) Vás očakáva obľúbený polostrov Chalkidiki (pripomínajúci svojím tvarom tri ľudské prsty), kde narazíte na vyše 500 kilometrov pohodových morských pláží. Jeho najvýchodnejší výbežok vytvára mysteriózny “štát v štáte Athos”. O niečo východnejšie nájdete výnimočne populárny ostrov Thassos.

Ak sa radíte k milovníkom dramatických hôr a máte radi pešiu (i vysokohorskú) turistiku, skúste (v teplejších mesiacoch) z malebného mestečka Litochoro na impozantnom morskom pobreží výstup na mýtické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Viac ako rovnocennou alternatívou pre menej entuziastických priaznivcov dych berúcich horských scenérií bude návšteva (relatívne neďalekej) nesmierne fotogenickej oblasti Meteora s fascinujúcimi skalnými kláštormi.

0