VLetenky

Grécky Solún s Ryanair od 20 EUR

Meteora
Fotogenický skalný kláštor Roussanou v oblasti Meteora (foto: Dennis Jarvis/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výpravu do širšieho okolia Solúnu máte šancu zamieriť (v chladnejšom období) vďaka priamym letom spoločnosti Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gréckeho mesta Solún sú v predaji za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra a decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 30. novembra s návratom z gréckeho Solúnu (SKG) dňa 17. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Solún za 20 EUR (30.11.-17.12.2018)

BTS-SKG
Bratislava, Slovensko – Solún, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Solún a širšie okolie

V relatívne neveľkej vzdialenosti od príjemného gréckeho Solúnu (Thessaloniki) Vás čaká populárny polostrov Chalkidiki (pripomínajúci svojím tvarom tri ľudské prsty), kde naďabíte na viac ako 500 kilometrov príjemných morských pláží. Jeho najvýchodnejší výbežok tvorí tajomný “štát v štáte Athos”. O čosi východnejšie nájdete mimoriadne obľúbený ostrov Thassos.

Ak sa zaraďujete k milovníkom magických hôr a máte radi pešiu (aj vysokohorskú) turistiku, skúste (v teplejších mesiacoch) z malebného mestečka Litochoro na majestátnom morskom pobreží výstup na mýtické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Viac ako rovnocennou alternatívou pre menej entuziastických fanúšikov dych berúcich horských scenérií bude prehliadka (pomerne neďalekej) neskutočne fotogenickej oblasti Meteora s fantastickými skalnými kláštormi.

0