VLetenky

Grécko s Wizz Air od 39 EUR

Meteora
Fantastické skalné kláštory v neskutočne fotogenickej oblasti Meteora (foto: Mateus Pabst/Flickr)

Pokiaľ dávate prednosť organizovaniu výletov za aktívnym oddychom vo vlastnej réžii, možno Vás upúta lákavá ponuka leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do gréckeho Solúnu máte príležitosť kúpiť za 11980 HUF (alebo v prepočte cca 39 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 6180 HUF (asi 20 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas zimných mesiacov roku 2015 (t.j. v priebehu januára a februára 2015).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Grécka nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 31. januára s návratom zo Solúnu (SKG) dňa 10. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Solún za 11980 HUF bez WDC / 6180 HUF s WDC (31.01.-10.02.2015)

Solún a širšie okolie

V pomerne neveľkej vzdialenosti od pohodového gréckeho Solúnu (Thessaloniki) Vás očakáva obľúbený polostrov Chalkidiki (pripomínajúci svojím tvarom tri ľudské prsty), kde narazíte na vyše 500 kilometrov príjemných morských pláží. Jeho najvýchodnejší výbežok vytvára mysteriózny “štát v štáte Athos”. O čosi východnejšie nájdete výnimočne populárny ostrov Thassos.

Ak sa radíte k milovníkom dramatických hôr a máte radi pešiu (aj vysokohorskú) turistiku, skúste (v teplejšom období) z malebného mestečka Litochoro na impozantnom morskom pobreží výstup na mýtické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Viac ako rovnocennou alternatívou pre menej entuziastických priaznivcov dych berúcich horských scenérií bude návšteva (relatívne neďalekej) neuveriteľne fotogenickej oblasti Meteora s fascinujúcimi skalnými kláštormi.

0