VLetenky

Grécke Atény s Ryanair od 46 EUR

Nafplio
Peloponézske prímorské mestečko Nafplio s pevnosťou Bourtzi (foto: giogio55/Pixabay/CC0)

Na prvý pohľad (relatívne) všedný tarif z bratislavského leteckého prístavu do pútavej gréckej metropoly poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov i (čiastočnou) dostupnosťou aj počas (cestovateľsky najviac exponovaného) obdobia letných prázdnin.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do hlavného mesta Grécka pod názvom Atény sa dajú kúpiť za 46 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenejšom množstve najmä v priebehu júla a októbra 2016 (s predajom do vyčerpania termínov ši do aktualizácie tarifu).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 5. júla s návratom z gréckych Atén (ATH) dňa 16. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Atény za 46 EUR (05.07.-16.07.2016)

Atény

Viac ako trojmiliónová famózna grécka metropola a súčasne “kolíska západnej civilizácie” istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Určite neobíďte Akropolu s Parthenonom, s ruinami chrámu bohyne Niké a Diovho chrámu. Oplatí sa vzhliadnuť aj starobylá Agora či mramorový štadión Panathinaikos, kde sa v roku 1896 uskutočnili prvé novodobé olympijské hry.

Vášniví milovníci umenia si nepochybne prídu na svoje v mnohých múzeách a početných galériách alebo v jednom zo 148 divadiel, z ktorých k najslávnejším sa radia Odeon – Herodes Atticus Theater (aj vysoký počet divadelných javísk naznačuje, že “divadelná scéna” sa “zrodila” práve v Grécku). Ak Vás aténske špeciality unavia, skúste tradičnú grécku tavernu s ochutnávkou vynikajúcej domácej kuchyne i miestneho vína (so sprievodom typickej gréckej muziky “Rebetiko” či “Laïkó”).

0