VLetenky

Grécka Kavala s Eurowings za 70 EUR

Keramoti Harbour
Z mestečka Keramoti premávajú trajekty na ostrov Thassos (foto: Ronald Saunders/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak zvažujete (na začiatku leta) cestu do východného Grécka (s možnosťou návštevy Chalkidiki či ostrova Thassos), mohla by Vám padnúť vhod ponuka priamych letov spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do východogréckeho prímorského mesta Kavala kúpite za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku júna do konca júna 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. júna (sobota) a návrat z gréckej Kavaly (KVA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 24. júna 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kavala za 70 EUR (17.06.-24.06.2017)

Kavala a okolité regióny

Pôvabnú Kavalu nájdete asi 160 km východne od (známejšieho) Solúnu. Upúta magickým starým mestom (Panagia), príťažlivým prístavom, famóznym akvaduktom z rímskeho obdobia, majestátnym stredovekým hradom, fascinujúcou architektúrou z otomanskej periódy (Imaret) a samozrejme mnohými príjemnými piesočnatými plážami priamo v meste či v jeho relatívne tesnej blízkosti.

Loďou na Thassos alebo ďalšie okolité súostrovia

Miestne letisko Alexandra Veľkého alias “Kavala Intl Airport” obsluhuje viacmenej (sezónne) lety (z celej Európy), zatiaľ čo vcelku rušné prístavisko v Kavale zabezpečuje pravidelné lodné spojenie (hlavne počas letnej sezóny) s (takisto) pevninským Solúnom aj s neďalekými gréckymi ostrovmi situovanými v severnej partii Egejského mora (Thassos, Lemnos, Samothraki, atď.).

Chalkidiki a ďalšie špeciality gréckej pevniny

Medzi Kavalou a Solúnom naďabíte na populárny polostrov Chalkidiki v tvare “troch prstov”. Jeho najvýchodnejší výbežok vytvára tajuplný “štát v štáte” Athos. Ak sa vydáte zo Solúnu ďalej smerom na západ a preferujete pešiu (či tak trošku i vysokohorskú) turistiku, skúste z mestečka Litochoro na morskom pobreží výstup na mytologické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Ďalšou alternatívou pre menej entuziastických fanúšikov dych berúcich horských scenérií môže byť prehliadka neskutočne fotogenického skalného kláštora Meteora.

0