VLetenky

Grécka Kavala s Eurowings od 72 EUR

Kavala
Kavala, Staré mesto (Panagia) s Akropolou a viaduktom (foto: busbasgeorge/Pixabay/CC0)

Ak plánujete (na začiatku sezóny) cestu do východného Grécka (s možnosťou návštevy Chalkidiki či ostrova Thassos), mohla by Vám padnúť vhod ponuka priamych letov spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do východogréckeho prímorského mesta Kavala sú v predaji za 72 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas mája 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. mája (sobota) a návrat z gréckej Kavaly (KVA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 12. mája 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kavala za 72 EUR (05.05.-12.05.2018)

VIE-KVA
Viedeň, Rakúsko – Kavala, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kavala a okolité regióny

Pôvabnú Kavalu nájdete asi 160 km na východ od (známejšieho) Solúnu. Upúta magickým starým mestom (Panagia), príťažlivým prístavom, famóznym akvaduktom z rímskeho obdobia, majestátnym stredovekým hradom, fascinujúcou architektúrou z otomanskej periódy (Imaret) a samozrejme mnohými príjemnými piesočnatými plážami priamo v meste či v jeho relatívne tesnej blízkosti.

Loďou na Thassos alebo ďalšie okolité súostrovia

Miestne letisko Alexandra Veľkého alias “Kavala Intl Airport” obsluhuje viacmenej (sezónne) lety (z celej Európy), zatiaľ čo vcelku rušné prístavisko v Kavale zabezpečuje pravidelné lodné spojenie (hlavne počas letnej sezóny) s (takisto) “pevninským” Solúnom i s neďalekými gréckymi ostrovmi situovanými v severnej partii Egejského mora (Thassos, Lemnos, Samothraki, atď.).

Chalkidiki a ďalšie špeciality gréckej pevniny

Medzi Kavalou a Solúnom natrafíte na populárny polostrov Chalkidiki v tvare “troch prstov”. Jeho najvýchodnejší výbežok vytvára mysteriózny “štát v štáte” Athos. Pokiaľ sa vydáte zo Solúnu ďalej smerom na západ a preferujete pešiu (či tak trošku i vysokohorskú) turistiku, skúste z mestečka Litochoro na morskom pobreží výstup na mytologické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Ďalšou alternatívou pre menej entuziastických priaznivcov dych berúcich horských scenérií môže byť prehliadka nesmierne fotogenického skalného kláštora Meteora.

0