VLetenky

Grécka Kavala s Eurowings od 70 EUR

Thassos
Oblasť Golden Beach na subtropickom súostroví Thassos (foto: Ronald Saunders/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak plánujete (na konci sezóny) cestu do východného Grécka (s možnosťou návštevy Chalkidiki či ostrova Thassos), mohla by sa Vám hodiť ponuka priamych letov spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do východogréckeho prímorského mesta Kavala sú v predaji za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od polovice septembra do konca októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. septembra (sobota) a návrat z gréckej Kavaly (KVA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 6. októbra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kavala za 70 EUR (29.09.-06.10.2018 / sobota – sobota)

VIE-KVA
Viedeň, Rakúsko – Kavala, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kavala a okolité regióny

Príťažlivú Kavalu nájdete asi 160 km východne od (známejšieho) Solúnu. Upúta dramatickým starým mestom (Panagia), pôvabným prístavom, znamenitým akvaduktom z rímskeho obdobia, impozantným stredovekým hradom, fantastickou architektúrou z otomanskej periódy (Imaret) a samozrejme mnohými pohodovými piesočnatými plážami priamo v meste či v jeho pomerne tesnej blízkosti.

Loďou na Thassos alebo ďalšie okolité súostrovia

Miestne letisko Alexandra Veľkého alias “Kavala Intl Airport” prevádzkuje viacmenej (sezónne) lety (z celej Európy), kým celkom rušné prístavisko v Kavale zaisťuje pravidelné lodné spojenie (najmä počas letnej sezóny) s (rovnako) “pevninským” Solúnom aj s neďalekými gréckymi ostrovmi položenými v severnej časti Egejského mora (Thassos, Lemnos, Samothraki, atď.).

Chalkidiki a ďalšie pozoruhodnosti gréckej pevniny

Medzi Kavalou a Solúnom naďabíte na obľúbený polostrov Chalkidiki v tvare “troch prstov”. Jeho najvýchodnejší výbežok tvorí tajomný “štát v štáte” Athos. Ak sa vyberiete zo Solúnu ďalej smerom na západ a preferujete pešiu (či tak trochu aj vysokohorskú) turistiku, skúste z mestečka Litochoro na morskom pobreží výstup na mytologické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Ďalšou variantou pre menej entuziastických priaznivcov dych berúcich horských scenérií môže byť návšteva neskutočne fotogenického skalného kláštora Meteora.

0