VLetenky

Grécka Kavala s Eurowings od 70 EUR

Golden Beach
Oblasť Golden Beach na subtropickom súostroví Thassos (foto: Ronald Saunders/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pokiaľ plánujete (na začiatku sezóny) cestu do východného Grécka (s možnosťou návštevy Chalkidiki či ostrova Thassos), mohla by sa Vám hodiť ponuka priamych letov spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do východogréckeho prímorského mesta Kavala kúpite za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od polovice apríla do konca mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do (východného) Grécka nech poslúži s odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 23. mája a návrat z gréckej Kavaly (KVA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 30. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kavala za 70 EUR (23.05.-30.05.2017)

Kavala a okolité regióny

Príťažlivú Kavalu nájdete asi 160 km východne od (známejšieho) Solúnu. Upúta dramatickým starým mestom (Panagia), pôvabným prístavom, znamenitým akvaduktom z rímskeho obdobia, impozantným stredovekým hradom, fantastickou architektúrou z otomanskej periódy (Imaret) a samozrejme mnohými pohodovými piesočnatými plážami priamo v meste či v jeho pomerne tesnej blízkosti.

Loďou na Thassos alebo ďalšie okolité súostrovia

Miestne letisko Alexandra Veľkého alias “Kavala Intl Airport” prevádzkuje viacmenej (sezónne) lety (z celej Európy), kým celkom rušné prístavisko v Kavale zaisťuje pravidelné lodné spojenie (najmä počas letnej sezóny) s (rovnako) pevninským Solúnom i s neďalekými gréckymi ostrovmi položenými v severnej časti Egejského mora (Thassos, Lemnos, Samothraki, atď.).

Chalkidiki a ďalšie pozoruhodnosti gréckej pevniny

Medzi Kavalou a Solúnom narazíte na obľúbený polostrov Chalkidiki v tvare “troch prstov”. Jeho najvýchodnejší výbežok tvorí tajuplný “štát v štáte” Athos. Pokiaľ sa vyberiete zo Solúnu ďalej smerom na západ a preferujete pešiu (či tak trochu aj vysokohorskú) turistiku, skúste z mestečka Litochoro na morskom pobreží výstup na mytologické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Ďalšou variantou pre menej entuziastických fanúšikov dych berúcich horských scenérií môže byť prehliadka nesmierne fotogenického skalného kláštora Meteora.

0