VLetenky

Grécka Kavala s Eurowings od 60 EUR

Golden Beach
Oblasť Golden Beach na stredomorskom súostroví Thassos (foto: Ronald Saunders/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak zvažujete (na začiatku sezóny) cestu do východného Grécka (s možnosťou návštevy Chalkidiki či ostrova Thassos), mohla by Vám padnúť vhod ponuka priamych letov spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do východogréckeho prímorského mesta Kavala kúpite za 60 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do (východného) Grécka môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. mája a návrat z gréckej Kavaly (KVA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 18. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kavala za 60 EUR (11.05.-18.05.2017)

Kavala a okolité regióny

Pôvabnú Kavalu nájdete asi 160 km na východ od (známejšieho) Solúnu. Upúta magickým starým mestom (Panagia), príťažlivým prístavom, famóznym akvaduktom z rímskeho obdobia, majestátnym stredovekým hradom, fascinujúcou architektúrou z otomanskej periódy (Imaret) a samozrejme mnohými príjemnými piesočnatými plážami priamo v meste či v jeho relatívne tesnej blízkosti.

Loďou na Thassos alebo ďalšie okolité súostrovia

Miestne letisko Alexandra Veľkého alias “Kavala Intl Airport” obsluhuje viacmenej (sezónne) lety (z celej Európy), zatiaľ čo vcelku rušné prístavisko v Kavale zabezpečuje pravidelné lodné spojenie (hlavne v priebehu letnej sezóny) s (takisto) “kontinentálnym” Solúnom i s neďalekými gréckymi ostrovmi situovanými v severnej partii Egejského mora (Thassos, Lemnos, Samothraki, atď.).

Chalkidiki a ďalšie špeciality gréckej pevniny

Medzi Kavalou a Solúnom natrafíte na populárny polostrov Chalkidiki v tvare “troch prstov”. Jeho najvýchodnejší výbežok vytvára mysteriózny “štát v štáte” Athos. Ak sa vydáte zo Solúnu ďalej smerom na západ a preferujete pešiu (či tak trošku i vysokohorskú) turistiku, skúste z mestečka Litochoro na morskom pobreží výstup na mytologické sídlo gréckych bohov a najvyššiu horu krajiny, bájny Olymp (2917 m). Ďalšou alternatívou pre menej entuziastických priaznivcov dych berúcich horských scenérií môže byť prehliadka neskutočne fotogenického skalného kláštora Meteora.

0