VLetenky

Grand Canyon s British Airways od 516 EUR

Grand Canyon
Nankoweap Trail, najťažší turistický chodník v oblasti Grand Canyon (foto: Joshua M/Flickr/CC BY 2.0)

S tarifom spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnermi) máte možnosť navštíviť americký Grand Canyon National Park (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do arizonského Flagstaff (v blízkosti Grand Canyon N.P.) sa predávajú za 614 USD (alebo v prepočte cca 516 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v priebehu apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky ku Grand Canyon N.P. nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 18. apríla s návratom z amerického Flagstaff (FLG) dňa 2. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Flagstaff za 614 USD (18.04.-02.05.2018)

Arizona

Famózna Arizona na juhozápade USA má status jedného z “Four Corners States” – štyroch amerických štátov, ktorých hranice sa stretávajú na mieste zvanom Four Corners Monument. Na juhu susedí s Mexikom, na západe hraničí s Kaliforniou (Los Angeles) a Nevadou (Las Vegas), severnú hranicu zdieľa s Utahom (Salt Lake City), severovýchodný roh (Four Corners Monument) si delí “na kríž” aj s Coloradom (Denver) a za západného suseda má Nové Mexiko (Santa Fe).

Wild West vo svojej najlepšej podobe

Excelentný Phoenix, rušné 1,5-miliónové administattívne a kultúrne centrum Arizony, nájdete v južnej polovici jej územia. Cestou na sever z Phoenixu, oplývajúcim suchou púštnou klímou (celkou príjemnou hlavne v zimných mesiacoch), doputujete do vyššie položeného mesta Sedona (1319 m) s fantastickými skalnými útvarmi červenej farby a úžasným Oak Creek Canyon.

Vynikajúca Sedona

Samotná Sedona s výzorom typického mestečka “Divokého západu”, ktorá sa rada označuje ako “Arizona’s Little Hollywood”, bola už od čias nemého filmu populárnym miestom režisérov (i hercov) a niektoré zo svojich slávnych scén si v týchto miestach “zahrali” aj zvučné legendy plátna ako Errol Flynn, John Wayne, Robert Mitchum či Elvis Presley.

Pešia turistika či zimné športy?

Pokračujúc z nesmierne fotogenickej Sedony ďalej na sever sa dopravíte po prekonaní neveľkej vzdialenosti (asi 50 km) do “vysokohorského” Flagstaff (2106 m). Na svahoch najvyššieho vrchu tohto pôsobivého amerického štátu – impresívneho Humphreys Peak (3852 m), položeného v pohorí San Francisco Peaks, Vás v chladnejších mesiacoch privíta obľúbené stredisko zimných športov Arizona Snowbowl (2800 m-3500 m). Pri dobrej viditeľnosti v diaľke spoznáte aj obrovitý Grand Canyon.

Geniálny Grand Canyon

Neskôr smerom na sever krajina pozvoľne prechádza do magického Colorado Plateau, pútavej americkej lokality zrejme s najvyššou koncentráciou národných parkov v USA. V žiadnom prípade nemôžete vynechať legendárny Grand Canyon, tvorený riekou Colorado – jeden zo siedmich divov sveta s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou do 1900 m.

Skvelá oblasť Monument Valley

Pokračujúc ďalej smerom na Four Corners Monument (kde sa v jednom bode prelínajú hranice štyroch amerických štátov ako Arizona, Utah, Colorado a Nové Mexiko), naďabíte na neskutočne fotogenický región Monument Valley s dramatickými skalnými formáciami fantastických a bizarných tvarov, divoko vystupujúcimi z pomerne rozľahlej oblasti Colorado Plateau.

0