VLetenky

Göteborg s Ryanair od 18 EUR

Tjolöholms slott
Zámok Tjolöholm s Kungsbackafjorden v pozadí (foto: Tjolöholm/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Medzi príťažlivé cestovateľské ciele v Škandinávii sa radí aj švédsky Göteborg, kam sa máte možnosť vypraviť s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Göteborgu kúpite za 78 PLN (alebo v prepočte cca 18 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 17. mája s návratom zo švédskeho Göteborgu (GOT) dňa 24. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Krakov – Göteborg za 78 PLN / 18 EUR (17.05.-24.05.2018)

KRK-GOT
Krakov, Poľsko – Göteborg, Švédsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Göteborg

Viac ako polmiliónový Göteborg v poradí najľudnatejších sídiel vo Švédsku figuruje na druhej pozícii, hneď za švédskou metropolou Štokholm a pred Malmö (ležiacim v oblasti Scania). Patrí k relatívne významným (nielen) škandinávskym prístavom. Nachádza sa na západnom pobreží Švédska, v jeho juhozápadnej partii, zhruba na polceste medzi dánskou Kodaňou (resp. neďalekým Malmö) a nórskym Oslom (približne 300 km od oboch týchto škandinávskych veľkomiest). Extrémnych teplôt sa nemusíte v zimných mesiacoch obávať, kedže miestnu klímu ovplyvňuje výrazne teplý Golfský prúd.

Neobíďte určite impresívne námorné múzeum Maritiman a malebné Volvo Museum (s tematickou expozíciou historických aj súčasných modelov priamo v domovskom meste tejto preslávenej švédskej značky). Za prehliadku stojí i neďaleké pôvabné “Južné súostrovie” Göteborgs skärgård. Spomínanú nórsku metropolu Oslo možno takisto uvidieť za pomerne rozumnú sumu s akciovým lístkom nórskych železníc NSB Minipris v cene od 199 NOK/one way.

0