VLetenky

Ghana s TAP Portugal od 332 EUR

Volta Region
Prímorské scenérie Lorneh Beach v regióne Volta (foto: Papjeff/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Grandióznu prírodu prívetivej západoafrickej Ghany v Guinejskom zálive máte príležitosť objaviť pri využití tarifu leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do hlavného mesta Ghany pod názvom Accra kúpite za 332 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od začiatku októbra do začiatku novembra 2017 a od konca januára do konca februára 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Ghany nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. októbra a návrat z ghanskej Accry (ACC) dňa 23. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Accra za 332 EUR (09.10.-23.10.2017)

Ghana

Pokiaľ by ste radi navštívili (západnú) Afriku a hľadáte kľudný a bezpečný región, môže byť práve Ghana pre Vás to pravé. Západoafrická Ghana sa zaraďuje (taktiež ako susedná Burkina Faso) k najbezpečnejším aj najpriateľskejším štátom čierneho kontinentu a práve preto môže byť celkom výhodným miestom Vášho prvého kontaktu so štátmi subsaharskej Afriky.

“Krajinka” v Guinejskom zálive na brehoch južného Atlantiku

Na území Ghany s rozlohou takmer 240 tisíc km², čo predstavuje skoro dvojnásobnú plochu bývalého Československa, tu žije približne 15 miliónov obyvateľov. Táto krajina na západe čierneho svetadielu susedí s Pobrežím Slonoviny na západe, severnú hranicu si delí s Burkina Faso, hraničné pásmo na východe zdieľa s Togom, kým juh obmývajú vody Atlantického oceánu (Guinejského zálivu).

Na nultom poludníku a temer aj na rovníku

Podľa pomenovania tejto západoafrickej republiky bol nazvaný aj obdivuhodný Guinejský záliv. Samotnou Ghanou prechádza nultý poludník a nachádza sa len niekoľko stupňov na sever od rovníka. Pretína ju impresívna africká veľrieka Volta (tvorená sútokom Čiernej Volty, Červenej Volty a Bielej Volty), pokračujúca do gigantického rovnomenného jazera Volta a ústiaca do pôsobivého Guinejského zálivu.

Príjemné ghanské veľkomesto Accra s výbornými plážovými scenériami

Pulzujúce dvojmiliónové ghanské hlavné mesto Accra (so štyrmi miliónmi ľudí v metropolitnej oblasti) Vás čaká v centrálnej časti pohodového atlantického pobrežia. Prakticky celá ghanská pobrežná oblasť Atlantiku poskytuje pohodové piesočnaté pláže – skúste obľúbenú Kokrobite v neveľkej vzdialenosti od Accry (v jej širšej mestskej aglomerácii, resp. v oblasti Greater Accra).

Od Portugalcov, Britov a ďalších “zlatokopov” až k vlastnej autonómii

Prvý európsky kontakt s miestnym domorodým obyvateľstvom zaznamenali portugalskí moreplavci už v 15. storočí. Postupne sa v tomto západoafrickom mikroregióne (zvanom v tej dobe i Gold Coast) okrem nich vystriedali aj Briti, Nemci, Holanďania, Dáni i Švédi. Samotná Ghana získala nezávislosť od Veľkej Británie v roku 1957, pričom úradným jazykom ostala angličtina.

Bohaté zásoby vzácnych surovín i rýchlo sa rozvíjajúci turizmus

Po kolonialistoch z Európy v Ghane zostala nielen vyše tridsiatka rozličných vojenských opevnení, ale dokonca aj (napodiv) stále gigantické zásoby zlata (druhý najväčší producent v rámci Afriky) a ďalších vzácnych surovín (ropa a zemný plyn). Vcelku stabilná miestna demokracia núka pomerne sľubné podmienky i pre turizmus a cestovný ruch, ktorý sa rozvíja relatívne rýchlym tempom.

Skvelé dažďové pralesy a “meteoritové” jazerá

V Ghane natrafíte aj na vynikajúce zachované pôvodné dažďové pralesy Guinejského zálivu, ktoré budete mať možnosť vychutnať si z výšky v rámci tzv. “Canopy Walk” v národnom parku Kakum National Park. Susedný historický región Ashanti ponúka blízko svojho centra Kumaisi nádherné jazero Lake Bosumtwi, vzniknuté pred miliónom rokov dopadom meteoritu.

Západoafrické safari

Na severe Ghany natrafíte na úžasný národný park Mole National Park, ktorý sa svojou atraktívnosťou síce nemôže porovnávať so svojimi proťajškami na juhu a východe Afriky, avšak pri troške šťastia naďabíte aj tu na veľké mačkovité šelmy (za nepomerne pútavejšiu sumu v porovnaní s najvychytenejšími africkými safari parkmi ako juhoafrický Kruger N.P. či tanzánsky Serengeti N.P.).

Gigantické Lake Volta i atraktívna “hlinená” architektúra subsaharskej oblasti

Istotne si v žiadnom prípade nenechajte ujsť už spomenuté neskutočne fotogenické jazero Lake Volta s pôvabným a (často navštevovaným) tropickým ostrovčekom Dodi Island. V typickej miestnej lokalite Larabanga Vás očakáva tradičná hlinená mešita, charakteristická už skôr pre “susedný” (neveľmi vzdialený) subsaharský región Sahelu (v podobe neďalekej Burkina Faso).

0