VLetenky

Gambia so Small Planet Airlines od 265 EUR

Sanyang
Prímorské scenérie africkej Gambie v podobe Paradise Beach (foto: Tjeerd Wiersma/Flickr/CC BY 2.0)

Šarmantnú Gambiu v oblasti (severo)západnej Afriky máte šancu spoznať pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Small Planet Airlines (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gambijského hlavného mesta Banjul sú k dispozícii za 1116 PLN (alebo v prepočte cca 265 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 1. decembra (piatok) a návratom z Banjulu (BJL) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 8. decembra 2017 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Varšava – Banjul za 1116 PLN / 265 EUR (01.12.-08.12.2017)
Pozn.: Bezvízový vstup do Gambie v rámci charterových letov

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

Gambia

Pôvabná západoafrická Gambia – najmenší štát pevninskej Afriky, zaberá územie s rozlohou viac ako 11 tisíc km², na ktorom žijú vyše dva milióny obyvateľov. Rozkladá sa od brehov Atlantického oceánu ďalej pozdĺž rovnomennej veľrieky Gambia (ústiacej do Atlantiku). Jedinú pozemnú hranicu zdieľa táto pôsobivá africká krajina so susedným “všadeprítomným” Senegalom, ktorý Gambiu prakticky obkolesuje zo všetkých svetových strán okrem západu (ten obmýva Atlantický oceán).

Nádherné pláže a impresívne národné parky

V súčasnosti sa samotná Gambia v dosť výraznej miere venuje podpore rozvoja domáceho cestovného ruchu, takže zrejme nastáva vhodný (a možno najvyšší) čas na jej návštevu (ešte predtým, ako bude „poznačená“ masovým turizmom). Okrem prekrásnych piesočnatých pláží máte možnosť obdivovať zákutia majestátneho národného parku (najmä jeho pútavej fauny) v okolí západoafrického veľtoku Gambia, majestátneho River Gambia National Park. Naďabíte tu hlavne na šimpanzy, paviány, hrochy a krokodíly, ale bohaté zastúpenie majú aj príslušníci vtáčej ríše.

Pozoruhodný susedný Senegal

Odskočiť sa dá i na prehliadku nemenej lákavého (geograficky) vedľajšieho Senegalu – odhaliť znamenitú senegalskú metropolu Dakar na severe či objaviť pohodové prímorské mesto Cape Skirring v južnej partii. Navštíviť sa oplatí safari v národnom parku Niokolo Koba N.P. na juhovýchode krajiny, zložením fauny pomerne podobnému River Gambia N.P. Na jeho území, položenom na hornom toku rieky Gambia, však azda “stretnete” navyše i slony, levy či leopardy. I keď miestne národné parky neoplývajú až takým veľkým množstvom divokej zveri ako ich známejšie proťajšky v južnej alebo východnej Afrike (Kruger N.P. v JAR či Serengeti N.P. v Tanzánii), oslovia skôr svojou autentickosťou, výhodnou cenovou dostupnosťou či určitou “neobjavenosťou” a “neopozeranosťou”.

0