VLetenky

Gambia so Small Planet Airlines od 232 EUR

Sanyang
Prímorské scenérie africkej Gambie v podobe Paradise Beach (foto: Tjeerd Wiersma/Flickr/CC BY 2.0)

Šarmantnú Gambiu v oblasti (severo)západnej Afriky máte možnosť uvidieť vďaka last minute ponuke charterových leteniek na krídlach spoločnosti Small Planet Airlines (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gambijského hlavného mesta Banjul sú k dispozícii za 970 PLN (alebo v prepočte cca 232 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 23. februára (piatok) a návratom z Banjulu (BJL) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 9. marca 2018 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Varšava – Banjul za 970 PLN / 232 EUR (23.02.-09.03.2018)
Pozn.: Bezvízový vstup do Gambie (iba) v rámci charterových letov

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

WAW-BJL

Gambia

Príťažlivá západoafrická Gambia – najmenší štát pevninskej Afriky, zaberá územie s rozlohou vyše 11 tisíc km², na ktorom žijú viac ako dva milióny obyvateľov. Rozprestiera sa od brehov Atlantického oceánu ďalej pozdĺž rovnomennej veľrieky Gambia (ústiacej do Atlantiku). Jedinú pozemnú hranicu si delí táto impresívna africká krajina so susedným “všadeprítomným” Senegalom, ktorý Gambiu v podstate obkolesuje zo všetkých svetových strán okrem západu (ten obmýva Atlantický oceán).

Prekrásne pláže a pôsobivé národné parky

V súčasnosti sa samotná Gambia v dosť výraznej miere venuje podpore rozvoja domáceho cestovného ruchu, takže pravdepodobne nastáva vhodný (a možno najvyšší) čas na jej návštevu (ešte predtým, ako bude „poznačená“ masovým turizmom). Okrem nádherných piesočnatých pláží máte príležitosť obdivovať zákutia impozantného národného parku (hlavne jeho pútavej fauny) v okolí západoafrického veľtoku Gambia, majestátneho River Gambia National Park. Natrafíte tu najmä na šimpanzy, paviány, hrochy a krokodíly, ale bohaté zastúpenie majú i príslušníci vtáčej ríše.

Pozoruhodný susedný Senegal

Odskočiť sa dá aj na prehliadku nemenej lákavého (geograficky) vedľajšieho Senegalu – objaviť famóznu senegalskú metropolu Dakar na severe či „odhaliť“ príjemné prímorské mesto Cape Skirring v južnej časti. Navštíviť sa oplatí safari v národnom parku Niokolo Koba N.P. na juhovýchode krajiny, zložením fauny relatívne podobnému River Gambia N.P. Na jeho území, situovanom na hornom toku rieky Gambia, však snáď “stretnete” navyše aj slony, levy či leopardy. Aj keď miestne národné parky neoplývajú až takým veľkým množstvom divokej zveri ako ich známejšie proťajšky v južnej alebo východnej Afrike (Kruger N.P. v JAR či Serengeti N.P. v Tanzánii), oslovia skôr svojou autenticitou, výhodnou cenovou dostupnosťou či istou “neobjavenosťou” a “neopozeranosťou”.

0