VLetenky

Gambia s Vueling od 365 EUR

Kombo Beach
Príjemné scenérie v oblasti Kombo Beach pri pobreží Atlantiku (foto: Victoria Reay/Flickr/CC BY 2.0)

Znamenitú prímorskú Gambiu v oblasti (severo)západnej Afriky možno vzhliadnuť pri využití ponuky španielskej aerolinky Vueling, “dcéry” leteckej spoločnosti Iberia (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do gambijského hlavného mesta Banjul kúpite za 365 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od júna do októbra 2016 – viacmenej s výnimkou obdobia letných prázdnin (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Gambie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 21. júna a návrat z Banjulu (BJL) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 5. júla 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Banjul za 365 EUR (21.06.-05.07.2016)

Gambia

Pôvabná západoafrická Gambia – najmenší štát kontinentálnej Afriky, zaberá územie s rozlohou viac ako 11 tisíc km², na ktorom žijú vyše dva milióny obyvateľov. Rozkladá sa od brehov Atlantického oceánu ďalej pozdĺž rovnomennej veľrieky Gambia (ústiacej do Atlantiku). Jedinú pozemnú hranicu zdieľa táto pôsobivá africká krajina so susedným “všadeprítomným” Senegalom, ktorý Gambiu prakticky obklopuje zo všetkých svetových strán okrem západu (ten obmýva Atlantický oceán).

Nádherné pláže a impresívne národné parky

V súčasnosti sa samotná Gambia v dosť výraznej miere venuje podpore rozvoja domáceho cestovného ruchu, takže zrejme nastáva vhodný (a možno najvyšší) čas na jej návštevu (ešte predtým, ako bude “poznačená” masovým turizmom). Okrem prekrásnych piesočnatých pláží máte príležitosť obdivovať zákutia impozantného národného parku (najmä jeho pútavej fauny) v okolí západoafrického veľtoku Gambia, majestátneho River Gambia National Park. Naďabíte tu hlavne na šimpanzy, paviány, hrochy a krokodíly, ale bohaté zastúpenie majú aj príslušníci vtáčej ríše.

Pozoruhodný susedný Senegal

Odskočiť sa dá i na prehliadku nemenej zaujímavého (geograficky) vedľajšieho Senegalu – objaviť znamenitú senegalskú metropolu Dakar na severe či odhaliť pohodové prímorské mesto Cape Skirring v južnej partii. Navštíviť sa oplatí safari v národnom parku Niokolo Koba N.P. na juhovýchode krajiny, zložením fauny pomerne podobnému River Gambia N.P. Na jeho území, položenom na hornom toku rieky Gambia, však azda “stretnete” naviac aj slony, levy či leopardy. I keď miestne národné parky neoplývajú až takým veľkým množstvom divokej zveri ako ich známejšie proťajšky v južnej alebo východnej Afrike (Kruger N.P. v JAR či Serengeti N.P. v Tanzánii), lákajú skôr svojou autentickosťou, dobrou cenovou dostupnosťou či istou “neobjavenosťou” a “neopozeranosťou”.

0