VLetenky

Gambia s Travel Service od 247 EUR

Gambia
Prímorské scenérie africkej Gambie na atlantickom pobreží (foto: Mishimoto/Flickr/CC BY 2.0)

Šarmantnú Gambiu v oblasti (severo)západnej Afriky máte možnosť uvidieť pri využití last minute ponuky charterových leteniek spoločnosti Travel Service Polska (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gambijského hlavného mesta Banjul sú k dispozícii za 1100 PLN (alebo v prepočte cca 247 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 2. decembra (piatok) a návratom z Banjulu (BJL) o 15 dní neskôr, t.j. dňa 17. decembra 2016 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Gambie môže byť odlet z Varšavy (WAW) dňa 2. decembra a návrat z Banjulu (BJL) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 9. decembra 2016 (za 1116 PLN/251 EUR).

Rezervácia leteniek:
Varšava – Banjul za 1100 PLN / 247 EUR (02.12.-17.12.2016)
Varšava – Banjul za 1116 PLN / 251 EUR (02.12.-09.12.2016)
Varšava – Banjul za 1199 PLN / 270 EUR (16.12.-24.12.2016)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Budapešť – Varšava.

Gambia

Príťažlivá západoafrická Gambia – najmenší štát pevninskej Afriky, zaberá územie s rozlohou vyše 11 tisíc km², na ktorom žijú viac ako dva milióny obyvateľov. Rozprestiera sa od brehov Atlantického oceánu ďalej pozdĺž rovnomennej veľrieky Gambia (ústiacej do Atlantiku). Jedinú pozemnú hranicu si delí táto impresívna africká krajina so susedným “všadeprítomným” Senegalom, ktorý Gambiu v podstate obkolesuje zo všetkých svetových strán okrem západu (ten obmýva Atlantický oceán).

Prekrásne pláže a pôsobivé národné parky

V súčasnosti sa samotná Gambia v dosť výraznej miere venuje podpore rozvoja domáceho cestovného ruchu, takže pravdepodobne nastáva vhodný (a možno najvyšší) čas na jej návštevu (ešte predtým, ako bude „postihnutá“ masovým turizmom). Okrem nádherných piesočnatých pláží máte šancu obdivovať zákutia majestátneho národného parku (hlavne jeho lákavej fauny) v okolí západoafrického veľtoku Gambia, impozantného River Gambia National Park. Natrafíte tu najmä na šimpanzy, paviány, hrochy a krokodíly, ale bohaté zastúpenie majú i príslušníci vtáčej ríše.

Pozoruhodný susedný Senegal

Odskočiť možno aj na prehliadku nemenej pútavého (geograficky) vedľajšieho Senegalu – odhaliť famóznu senegalskú metropolu Dakar na severe či objaviť príjemné prímorské mesto Cape Skirring v južnej časti. Navštíviť sa oplatí safari v národnom parku Niokolo Koba N.P. na juhovýchode krajiny, zložením fauny relatívne podobnému River Gambia N.P. Na jeho území, situovanom na hornom toku rieky Gambia, však snáď “stretnete” navyše i slony, levy či leopardy. Aj keď miestne národné parky neoplývajú až takým veľkým množstvom divokej zveri ako ich známejšie proťajšky v južnej alebo východnej Afrike (Kruger N.P. v JAR či Serengeti N.P. v Tanzánii), oslovia skôr svojou autenticitou, výhodnou cenovou dostupnosťou či určitou “neobjavenosťou” a “neopozeranosťou”.

0