VLetenky

Gambia s TAP Portugal od 306 EUR

Kotu Beach
Letovisko Kotu pri pobreží Atlantiku (foto: Mark Hodson/www.101holidays.co.uk /Flickr/CC BY 2.0)

Prímorskú Gambiu v oblasti (severo)západnej Afriky máte možnosť uvidieť pri využití ponuky spoločnosti TAP Portugal z leteckej aliancie Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gambijského hlavného mesta Banjul sa predávajú za 306 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2021 do marca 2022.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Gambie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 6. novembra a návrat z Banjulu (BJL) dňa 21. novembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Banjul za 306 EUR (06.11.-21.11.2021)

VIE-BJL
Viedeň, Rakúsko – Banjul, Gambia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Gambia

Príťažlivá západoafrická Gambia – najmenší štát kontinentálnej Afriky, zaberá územie s rozlohou vyše 11 tisíc km², na ktorom žijú viac ako dva milióny obyvateľov. Rozprestiera sa od brehov Atlantického oceánu ďalej pozdĺž rovnomennej veľrieky Gambia (ústiacej do Atlantiku). Jedinú pozemnú hranicu si delí táto impresívna africká krajina so susedným “všadeprítomným” Senegalom, ktorý Gambiu v podstate obklopuje zo všetkých svetových strán okrem západu (ten obmýva Atlantický oceán).

Prekrásne pláže a pôsobivé národné parky

V súčasnosti sa samotná Gambia v dosť výraznej miere venuje podpore rozvoja domáceho cestovného ruchu, takže pravdepodobne nastáva vhodný (a možno najvyšší) čas na jej návštevu (ešte predtým, ako bude poznačená masovým turizmom). Okrem nádherných piesočnatých pláží máte šancu poobdivovať zákutia majestátneho národného parku (hlavne jeho pútavej fauny) v okolí západoafrického veľtoku Gambia, impozantného River Gambia National Park. Natrafíte tu najmä na šimpanzy, paviány, hrochy a krokodíly, ale bohaté zastúpenie majú aj príslušníci vtáčej ríše.

Pozoruhodný susedný Senegal

Odskočiť si možno aj na prehliadku nemenej zaujímavého (geograficky) vedľajšieho Senegalu – objaviť famóznu senegalskú metropolu Dakar na severe či objaviť príjemné prímorské mesto Cape Skirring v južnej časti. Navštíviť sa oplatí safari v národnom parku Niokolo Koba N.P. na juhovýchode krajiny, zložením fauny relatívne podobnému River Gambia N.P. Na jeho území, situovanom na hornom toku rieky Gambia, však snáď “stretnete” navyše i slony, levy či leopardy. Aj keď miestne národné parky neoplývajú až takým veľkým množstvom divokej zveri ako ich známejšie proťajšky v južnej alebo východnej Afrike (Kruger N.P. v JAR či Serengeti N.P. v Tanzánii), lákajú skôr svojou autentickosťou, dobrou cenovou dostupnosťou či určitou “neobjavenosťou” a “neopozeranosťou”.

0