VLetenky

Gambia s TAP Portugal od 295 EUR

Gambia Beach
Prímorské scenérie africkej Gambie na atlantickom pobreží (foto: Mike Rosenberg/Flickr/CC BY 2.0)

Prímorskú Gambiu v oblasti (severo)západnej Afriky máte šancu uvidieť vďaka ponuke leteckej spoločnosti TAP Portugal z aliancie Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do gambijského hlavného mesta Banjul sa predávajú za 295 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do marca 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Gambie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 3. februára návrat z Banjulu (BJL) dňa 18. februára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Banjul za 295 EUR (03.02.-18.02.2022)

VIE-BJL
Viedeň, Rakúsko – Banjul, Gambia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Gambia

Pôvabná západoafrická Gambia – najmenší štát kontinentálnej Afriky, zaberá územie s rozlohou viac ako 11 tisíc km², na ktorom žijú vyše dva milióny obyvateľov. Rozkladá sa od brehov Atlantického oceánu ďalej pozdĺž rovnomennej veľrieky Gambia (ústiacej do Atlantiku). Jedinú pozemnú hranicu zdieľa táto pôsobivá africká krajina so susedným “všadeprítomným” Senegalom, ktorý Gambiu prakticky obklopuje zo všetkých svetových strán okrem západu (ten obmýva Atlantický oceán).

Nádherné pláže a impresívne národné parky

V súčasnosti sa samotná Gambia v dosť výraznej miere venuje podpore rozvoja domáceho cestovného ruchu. Okrem prekrásnych piesočnatých pláží máte príležitosť poobdivovať zákutia impozantného národného parku (najmä jeho lákavej fauny) v okolí západoafrického veľtoku Gambia, majestátneho River Gambia National Park. Naďabíte tu hlavne na šimpanzy, paviány, hrochy a krokodíly, ale bohaté zastúpenie majú aj príslušníci vtáčej ríše.

Pozoruhodný susedný Senegal

Odskočiť si možno aj na prehliadku nemenej zaujímavého (geograficky) vedľajšieho Senegalu – objaviť znamenitú senegalskú metropolu Dakar na severe či objaviť pohodové prímorské mesto Cape Skirring v južnej partii. Navštíviť sa oplatí safari v národnom parku Niokolo Koba N.P. na juhovýchode krajiny, zložením fauny relatívne podobnému River Gambia N.P. Na jeho území, položenom na hornom toku rieky Gambia, však azda “stretnete” naviac aj slony, levy či leopardy. I keď miestne národné parky neoplývajú až takým veľkým množstvom divokej zveri ako ich známejšie proťajšky v južnej alebo východnej Afrike (Kruger N.P. v JAR či Serengeti N.P. v Tanzánii), pútajú skôr svojou autentickosťou, dobrou cenovou dostupnosťou či istou “neobjavenosťou” a “neopozeranosťou”.

0